понеделник, април 29, 2024
HomeFootballОтново Абубакар: Камерун спечели победата в групата

Отново Абубакар: Камерун спечели победата в групата

Самостоятелните домакини на турнира Камерун може и да направиха само равенство 1:1 с Кабо Верде, но го направиха, за да спечелят победата в групата. Най-добрият реализатор Vincent Aboubakar вкара още един гол.

Когато Камерун играе, се вкарват голове. Домакините на турнира са фабриката за голове на Купата на Африка, водена от капитана Абубакар. Срещу Кабо Верде 29-годишният футболист беше най-опасният играч на Камерун и, разбира се, беше отговорен за единствения гол на „неукротимите лъвове“: след свободен удар от половината на терена топката попадна в краката на нападателя на Ал-Наср (Саудитска Арабия) на 13 метра пред вратата и Абубакар вкара със силен удар отдясно – петия си гол в турнира (39-ата минута).

Камерун беше на път да спечели пълен брой точки в груповата фаза, но Гари Родригес имаше нещо против: Влезлият като резерва на почивката атакуващ играч завърши с фин удар с пета подаването на топката (53-ата минута). Резултатът остана 1:1, защото Абубакар за пореден път пропусна страхотен шанс: нападателят стреля с глава от шест метра над вратата (66).

Заедно с Камерун, Буркина Фасо е на второ място в групата с четири точки. Кабо Верде събра същия брой точки, но загуби директното сравнение. С четирите си точки Кабо Верде все още има добри шансове да достигне до 16-ия кръг, тъй като напред ще продължат четирите най-добри отбора, заели трето място в групата.