csütörtök, március 28, 2024
HomeFootballIsmét Aboubakar: Kamerun megszerezte a csoportgyőzelmet

Ismét Aboubakar: Kamerun megszerezte a csoportgyőzelmet

A torna házigazdái Kamerun ugyan csak 1-1-es döntetlent ért el a Zöld-foki Köztársaság ellen, de így is sikerült megnyernie a csoportját. A góllövőlista élén álló Vincent Aboubakar ismét betalált.

Amikor Kamerun játszik, gólokat lőnek. A torna házigazdái az Afrika-kupa gólgyára, Aboubakar kapitány vezetésével. A Zöld-foki szigetek ellen a 29 éves kameruni volt Kamerun legveszélyesebb játékosa – és természetesen a „fékezhetetlen oroszlánok” egyetlen góljáért is felelős: egy félpályáról elvégzett szabadrúgás után a labda az Al-Nasr (Szaúd-Arábia) támadójának lábai elé került 13 méterre a kapu előtt, Aboubakar pedig egy határozott, mélységi jobb oldali lövéssel betalált – ez volt az ötödik gólja a tornán (39. perc).

Kamerun a csoportkörben a teljes pontszerzésre készült, de Garry Rodriguesnak volt valami ellene: A szünetben csereként beállt támadó egy keresztpasszát finom sarokkal fejezte be (53.). Maradt az 1-1, mert Aboubakar kivételesen nagy lehetőséget hagyott ki: a támadó egy szabad kipattanót hat méterről a kapu fölé lőtt (66.).

Kamerun mellett Burkina Faso áll a csoport második helyén négy ponttal. A Zöld-foki szigetek ugyanannyi pontot gyűjtött, de a közvetlen összehasonlításban alulmaradt. Négy pontjával a Zöld-foki Köztársaságnak még jó esélye van a 16 közé jutásra, mivel a csoportból a négy legjobb harmadik helyezett csapat jut tovább.