вторник, май 14, 2024
HomeBasketballОгромно завръщане на Байерн в Реал - Алба губи

Огромно завръщане на Байерн в Реал – Алба губи

В петък вечер гигантите от BBL Байерн и Алба отново премериха сили на международно ниво. Отборът на Мюнхен направи възклицателен знак в Мадрид, а отборът на Берлин загуби категорично в Монако.

В края на основния кръг на Евролигата баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен отново поставиха възклицателен знак. Клубът от Бундеслигата спечели с 97:88 (34:52) в Реал Мадрид в петък вечер, като преодоля 18 точки дефицит на полувремето и отбеляза 38 точки в последната четвърт.

Мадриленци бяха неудържими отвън през първото полувреме: Домакините вкараха 11 тройки през първите 20 минути, а благодарение на добрата защита през втората четвърт се откъснаха на почивката с 54:32.

В средата на третата четвърт баварците намериха своя ритъм и гостите доминираха в началото на последния период. Три минути и половина преди края Дешан Томас даде първата преднина на мюнхенци, а в заключителната фаза гостите се оттеглиха категорично с 13:2. Томас вкара 12 от своите 16 точки в последната четвърт.

Още преди мача беше ясно, че баварците ще завършат основния кръг на осмо място. Това означава, че на четвъртфиналите на плейофите отборът от Мюнхен ще срещне най-добрия отбор в Евролигата до момента – Барселона. Първият отбор, който спечели три мача в серията, ще се класира за полуфиналите.

Alba губи категорично в Монако

Немските шампиони от Алба Берлин се сбогуваха с Евролигата с поражение. Столичани загубиха от AS Monaco със 74:91 (37:49) и заемат десето място.

Реал Мадрид – Байерн Мюнхен 88:97 (52:34)
Точки за Мадрид: Llull (12), Deck (12), Yabusele (12), Causeur (12).
Точки за Мюнхен: Джарамаз (19), Томас (16), Сиско (13), Хънтър (11)