hétfő, május 13, 2024
HomeBasketballHatalmas visszatérés a Bayerntől a Realban - az Alba kikapott

Hatalmas visszatérés a Bayerntől a Realban – az Alba kikapott

Péntek este ismét nemzetközi rangadót rendeztek a BBL óriásai, a Bayern és az Alba között. A müncheniek felkiáltójelet tettek Madridban, a berliniek egyértelműen kikaptak Monacóban.

Az Euroliga alapszakaszának végén az FC Bayern München kosárlabdázói ismét felkiáltójelet tettek. A Bundesliga-klub péntek este 97:88 (34:52) arányban nyert a Real Madrid otthonában úgy, hogy a félidőben 18 pontos hátrányt ledolgozva a záró negyedben 38 pontot szerzett.

A madrileniek az első félidőben megállíthatatlanok voltak kintről: A házigazdák az első 20 percben tizenegy hármast süllyesztettek el, a második negyedben pedig a jó védekezésnek köszönhetően 54:32-re elhúztak a nagyszünetre.

A harmadik negyed közepén a bajorok megtalálták a ritmust, a záró játékrész elején pedig a vendégek domináltak. Három és fél perccel a vége előtt Deshaun Thomas révén először vezetett a München, és a záró szakaszban egy 13:2-es rohammal döntően elhúztak a vendégek. Thomas 16 pontjából tizenkettőt az utolsó negyedben szerzett.

Már a mérkőzés előtt is egyértelmű volt, hogy a bajorok a nyolcadik helyen zárják az alapszakaszt. Ez azt jelenti, hogy a müncheniek az Euroliga eddigi legjobb csapatával, az FC Barcelonával találkoznak a rájátszás negyeddöntőjében. Amelyik csapat először nyer három mérkőzést a sorozatban, az jut az elődöntőbe.

Alba egyértelműen veszít Monacóban

Veszteséggel búcsúzott az Euroligától a német bajnok Alba Berlin. A fővárosiak 74:91 (37:49) arányban kikaptak az AS Monacótól és a tizedik helyen állnak.

Real Madrid – Bayern München 88:97 (52:34)
Madrid pontszámai: Llull (12), Deck (12), Yabusele (12), Causeur (12).
Pontok Münchenért: Jaramaz (19), Thomas (16), Sisko (13), Hunter (11)