неделя, май 5, 2024
HomeFootballНеуспешен Трипиър: Челси елиминира Нюкасъл на наказания

Неуспешен Трипиър: Челси елиминира Нюкасъл на наказания

ФК Челси се класира за полуфиналите на Купата на Лигата. Сините спечелиха драматична победа с дузпи над Нюкасъл при дебюта на бившия играч на Лайпциг Нкунку. Трипиър нямаше късмет

Преди по-малко от месец Челси падна от Нюкасъл Юнайтед във Висшата лига с 4:1. Сините бяха тръгнали за реванш в четвъртфиналите за Купата на Лигата – и лондончани получиха своя реванш. Маурисио Почетино направи само една промяна след победата с 2:0 над Шефилд Уензди в лигата, като Фернандес влезе на мястото на Мъдрик. Аржентинецът обаче бе принуден да напусне терена след 32 минути, като на негово място влезе Броя.

В този момент „свраките“ вече водеха с 1:0, тъй като Уилсън се възползва от няколко грешки на Челси. Първо той беше подгонен от Кауила, Тиаго Силва само покриваше, а накрая Бадиашиле се препъна в собствените си крака. Уилсън му благодари и завърши, за да поведе (16′).

След това „сините“ на моменти атакуваха яростно, а Нюкасъл се защитаваше дълбоко и почти не допускаше нищо. След като Галахър удари само напречната греда след седем минути, в останалата част от първото полувреме заплаха представляваше само Стърлинг. Първо англичанинът прати топката встрани отдясно (28′), а след това Гимараеш блокира удар на лявото крило пред голлинията (29′).

Мудрик се възползва от грешката на Трипиър

Челси също нямаше късмет със завършващите си удари след подновяването на играта. Отново Стърлинг не успя да преодолее Дубравка. Малко преди това Джаксън стреля плътно вляво от завоя (56′, 57′). Тези шансове обаче бяха единствените за „сините“ за дълго време, тъй като защитата на „свраките“ се държеше здраво.

Дори след включването на Нкунку, който направи състезателен дебют за Челси след контузия в коляното, на домакините им липсваше последната искра. Но малко преди края КПР бяха безмилостни в преследването на изравнителен гол: резервата Трипиър върна топката към Дъбравка след неточен удар, жокерът Мъдрик се намеси и отбеляза във втората минута на продължението

Нюкасъл вече беше с единия крак на полуфинала, но все пак трябваше да премине през дузпи. Там Трипиър отново беше този, който показа нерви. Англичанинът пропусна отляво. Тъй като „сините“, включително Нкунку, потънаха във всичките си дузпи, а Петрович изби удара на Ричи от десния ъгъл, в крайна сметка Челси отпразнува преминаването си в следващия кръг.

Сините продължават кампанията си във Висшата лига в неделя (14:00 ч.) с гостуване на Уулвърхемптън. Нюкасъл вече са търсени в събота (16:00 ч.) при промотирания Лутън Таун.