неделя, май 19, 2024
HomeBasketballИзненада преди партито: Алба побеждава Барселона

Изненада преди партито: Алба побеждава Барселона

След три трудни мача навън, Алба Берлин е предизвикана предимно у дома – и във вторник поднесе изненада срещу Барселона

Берлинчани всъщност нямаха никакъв шанс – но точно това направиха срещу Барселона във вторник вечерта. Албатросите, водени от световния шампион Йоханес Тийман, изненадващо победиха втория в класирането и двукратен шампион Барселона със 74:70 (38:41) и така отпразнуваха изненадваща победа в подземието. Победата означава, че Алба вече е на дъното на таблицата в горната част на първенството.

Отборът на испанския старши треньор Израел Гонсалес започна слабо срещу Барса, като изоставаше със 7:19 още в началото – и мнозина може би си мислеха, че няма да спечели отново. Този път обаче случаят не беше такъв. Отборът от Берлин се изправи на крака и се зае да наваксва. Алба блесна с контрола си върху играта, особено след полувремето

Берлин се подобри след почивката

Езикът на тялото на Берлин беше значително подобрен, докато каталунският звезден ансамбъл все по-често се сблъскваше с проблеми. Германският клуб направи серия от 9:0 в началото на третата четвърт, за да поведе изведнъж с 47:44 и дори да излезе с 13 точки напред (70:57) при оставащи малко по-малко от пет минути. След това Барселона отново се приближи, но вече не успя да обърне развоя на събитията. Тийман завърши с 12 точки и 7 борби пред 10 592 зрители, но най-добрият реализатор на Берлин беше Мат Томас с 13 точки.

Със само три победи от 15 мача Берлин все още няма почти никакви шансове за достигане на плейофите. В момента обаче това така или иначе не е на дневен ред, но предколедният мач срещу истанбулския първенец Фенербахче следващия петък (20:15 ч.) е.

Алба Берлин – ФК Барселона 74:70 (38:41)

Най-добрият реализатор на Алба Берлин: Томас (13), Тийман (12), Прочида (11), Браун (10), Вецел (10)
FC Barcelona: Laprovittola (15)
Зрители: 10592