понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballНачалото на плейофите: Алба отстранява Бамберг - Байерн побеждава Кемниц

Началото на плейофите: Алба отстранява Бамберг – Байерн побеждава Кемниц

Плейофите в BBL започнаха в петък. Шампионът Алба Берлин изпрати Бамберг. Бон и Хамбург влязоха в продължения, като по-добрият край беше за Telekom Baskets. ФК Байерн спечели категорично срещу Хемниц.

Защитените шампиони от Берлин подчертаха ролята си на фаворити и спечелиха категорично първия двубой от плейофите със старите съперници от Brose Bamberg. Победителят в основния кръг от столицата спечели със 114:89 (61:45) в петък вечер и показа отлична игра в нападение. В серията в режим „най-добър от пет“ берлинчани водят с 1:0. Още в неделя (18:00 ч.) Алба може да продължи пред собствена публика, едва след това серията отива във Франкония. Който пръв спечели три игри, ще премине към полуфиналите.

Треньорът на Бамберг Амиел: „Беше неуважително „

Най-добрите реализатори на шампионите бяха Йоханес Тиман (19 точки) и Джейлин Смит (16). Защитата на Бамберг беше твърде небрежна в дълги периоди от време, а мачът, който приличаше на спектакъл с нападения, беше почти решен още в третата четвърт. Омар Превит вкара 17 точки за гостите. Алба отпразнува дванадесетата си поредна победа в лигата. „Първото полувреме беше срамно. Беше неуважително. Трябва да покажем, че заслужаваме да бъдем в тези плейофи“, заяви треньорът на Бамберг Орен Амиел в ефира на „MagentaSport“.

Bayern победи страшния си противник

Мюнхенският отбор спечели със 77:53 (36:31) срещу страховития си съперник Нинерс Кемниц след три поражения през предходния сезон.

Хоукинс на два пъти е на мястото си в трилъра с продължения в Бон

Телеком Баскетс Бон много по-трудно спечели първия си домакински мач срещу Хамбург Тауърс едва след продължения със 100:98 (91:91, 41:42). Отличникът на мача беше Питър Джаксън-Картрайт с 36 точки. Победител в мача обаче стана Джавонтай Хокинс, който реши мача с тройка секунда преди края – преди това той беше изравнил резултата в редовното време.