szombat, április 27, 2024
HomeBasketballKezdődik a rájátszás: az Alba elintézte a Bamberget - a Bayern legyőzte...

Kezdődik a rájátszás: az Alba elintézte a Bamberget – a Bayern legyőzte a Chemnitzet

Pénteken megkezdődött a rájátszás a BBL-ben. A bajnok Alba Berlin elküldte a Bamberget. A Bonn és a Hamburg hosszabbításba torkollott, a jobb végeredmény a Telekom Basketsé lett. Az FC Bayern egyértelműen nyert a Chemnitz ellen.

A címvédő Berlin aláhúzta favorit szerepét, és egyértelműen megnyerte a rájátszás első párharcát a régi rivális Brose Bamberg ellen. A főcsoportgyőztes fővárosiak 114:89 (61:45) arányban nyertek péntek este, és kiváló támadójátékot mutattak be. A best-of-five módban zajló sorozatban a berliniek 1:0-ra vezetnek, az Alba már vasárnap (18:00) saját közönsége előtt folytathatja, csak utána megy a sorozat a frankfurtiakhoz. Aki először nyer három mérkőzést, az jut az elődöntőbe.

Bamberg edző Amiel: „Tiszteletlen volt „

A bajnok legjobb pontszerzői Johannes Thiemann (19 pont) és Jaleen Smith (16) voltak. A Bamberg védekezése hosszú időn keresztül túlságosan laza volt, és a támadójátékra hasonlító mérkőzés gyakorlatilag már a harmadik negyedben eldőlt. Omar Prewitt 17 pontot szerzett a vendégeknél. Az Alba sorozatban tizenkettedik bajnoki győzelmét ünnepelte. „Ez egy kínos első félidő volt. Ez tiszteletlen volt. Meg kell mutatnunk, hogy megérdemeljük, hogy ott legyünk a rájátszásban” – mondta a Bamberg edzője, Oren Amiel a MagentaSportnak.

A Bayern legyőzte félelmetes ellenfelét

A müncheniek az előző szezonban elszenvedett három vereség után 77:53-ra (36:31) nyertek a félelmetes ellenfél Niners Chemnitz ellen.

Hawkins kétszer is a helyén van a bonni hosszabbításban

A Telekom Baskets Bonn sokkal nehezebben, csak hosszabbítás után tudta 100:98-ra (91:91, 41:42) megnyerni első hazai mérkőzését a Hamburg Towers ellen. A mérkőzés kiemelkedő embere Peter Jackson-Cartwright volt 36 ponttal. A mérkőzés győztese azonban Javontae Hawkins volt, aki egy másodperccel a vége előtt egy hárompontossal eldöntötte a meccset – előtte még a rendes játékidőben egyenlített.