понеделник, април 29, 2024
HomeFootballНай-неефективният мач с фланелката на Ман Сити: Хааланд "е човек"

Най-неефективният мач с фланелката на Ман Сити: Хааланд „е човек“

Ерлинг Хааланд (23 г.) беше необичайно слаб в събота вечер. Той изпусна малко разочарованието си пред камерата

Не е необичайно Ерлинг Хааланд да е в центъра на вниманието след мачове – но в събота вечерта след равенството на неговия Манчестър Сити с Челси (1:1) нещата бяха по-различни от обикновено: норвежецът влезе в заглавията не с голове, а с пропуснати шансове.

Въпреки деветте си удара към вратата и коефициента на очакваните голове от 1,71, 23-годишният играч не се появи да празнува – най-ниската цифра за времето му при небесносините. „Ние създаваме шансове, той имаше шансове и в следващия мач ще вкара. Това е футболът, той е човек“, подкрепи Пеп Гуардиола своето протеже на пресконференцията.

Халанд пропусна три страхотни шанса

По-специално три завършващи удара вероятно са преследвали Хааланд след мача: Първо, двата му шанса с глава в 12-ата и 78-ата минута, когато на два пъти насочи над вратата от около пет метра без натиск, и второ, волето малко след почивката (51-ата минута). Разочарованието му от необичайното разрастване на шансовете стана ясно няколко секунди след последния съдийски сигнал: когато към него се насочи камера, той я отблъсна с дясната си ръка.

Гуардиола със сигурност ще поговори с нападателя за пропуснатите възможности, но няма да му дава съвети. „Бях футболист, играх в продължение на единадесет години и вкарах единадесет гола. По един гол на сезон. Това е моята статистика“, каза 53-годишният специалист и продължи: „Така че не съм правилният човек, който да дава съвети на нападателя и да му казва какво да прави.“

Хааланд не разполага с много време за тъгуване, тъй като във вторник (20:30 ч.) му предстои догонващ мач срещу Брентфорд. При победа „гражданите“ могат поне да си върнат второто място от „Арсенал“ и да намалят разликата до „Ливърпул“ на една точка. Няма да е изненадващо, ако Хааланд изиграе голяма роля в подобен сценарий и отново попадне в заглавията на вестниците – но отново по положителен начин.