събота, април 27, 2024
HomeFootballМечтата за Световната клубна купа продължава: Меси води Маями към четвъртфиналите

Интер Маями искат да последват ФК Байерн и Борусия Дортмунд на Световното клубно първенство през 2025 г. Лионел Меси & Co. взеха убедително първото препятствие срещу Нешънъл

Благодарение на звездите си в атака Интер Маями достигна до четвъртфиналите на Купата на шампионите на КОНКАКАФ. В четвъртък вечерта (централноевропейско време) Лионел Меси и Луис Суарес изведоха своя отбор до домакинска победа с 3:1 над Нешвил СК във втория мач от 16-ия кръг, която лесно бе достатъчна за продължаване напред след равенството 2:2 в първата среща. Интер явно бе на път да стигне до четвъртфиналите след само 23 минути игра у дома на стадион „Чейс“.

Първо, Суарес, който малко преди края бе отбелязал последния гол в първия мач, плъзна топката за Меси, който веднага подгони бившия си съотборник от Барселона с прехвърлящ удар в наказателното поле – 1:0 (8′). След това 20-годишният Диего Гомес дриблира в шестте метра и пусна топката за Меси – 2:0 (23′). Това беше деветият състезателен гол за сезона (пет гола, четири асистенции) за световния шампион, който беше получил почивка при равенството 3:2 срещу CF Монреал в ЛаЛига.

Меси трябва да напусне терена – Мартино даде разрешение

Пет минути след почивката на полувремето Меси напусна принудително терена, но за феновете на Интер нямаше причина да се притесняват: първо, финландският национал Робърт Тейлър, който замени капитана, засече с глава центриране на Суарес за 3:0 (63′); второ, след това треньорът на Маями Херардо Мартино обясни, че смяната на Меси е била предпазна мярка заради мускулни проблеми.

Едва в продължението на мача гостите, водени от рекордното попълнение Хани Мухтар, успяха да вкарат гол чрез Сам Суридж, но той не оказа по-нататъшно влияние. Интер, който се класира за състезанието като предсезонен носител на Купата на лигата, за първи път се класира за четвъртфиналите на Купата на шампионите на КОНКАКАФ, еквивалент на Шампионската лига за клубове от Северна и Централна Америка и Карибите.

На четвъртфиналите ни очаква силен съперник

Отборът на Мартино ще се изправи или срещу съперниците от МЛС ФК Синсинати, които миналата година не успяха да достигнат до финала на конференцията като победители в основния кръг срещу евентуалните шампиони Кълъмбъс Крю, или срещу мексиканските лидери CF Монтерей. Последните ще водят с 1:0 във втория мач у дома (петък, 15:15 ч. централноевропейско време).

Победителят в Купата на шампионите на КОНКАКАФ ще се класира за новото Световно клубно първенство, което ще се проведе в САЩ през 2025 г. с променен формат и за което ФК Байерн и Борусия Дортмунд, наред с други, вече са резервирали билетите си.