вторник, май 7, 2024
HomeFootballМексико: Успешна генерална репетиция на Германия срещу Гана

Мексико: Успешна генерална репетиция на Германия срещу Гана

Националният отбор на Мексико спечели контролната среща срещу Гана с убедителното 2:0. Сега ги очаква националният отбор на Германия във Филаделфия

След два мача без победа националният отбор на Мексико постигна убедителна победа над Гана с 2:0 в контролен мач в Шарлот, Северна Каролина, в неделя вечер. В мач, който беше необичайно груб за приятелска среща, отборът на националния треньор Хайме Лозано доминираше през всичките 90 минути и почти не позволи на „черните звезди“ да имат шансове.

Мексико със силно второ полувреме

След първото полувреме, което беше бедно на шансове, но много оспорвано, централноамериканците засилиха играта си през второто полувреме и на няколко пъти поставиха под напрежение вратаря на Гана Лорънс Ати Зиги. Въпреки това до 57-ата минута те стигнаха до 1:0: Хирвинг Лозано от холандския ПСВ Айндховен проби от лявото крило и отклоненият му слаб удар не даде никакъв шанс на Ати Зиги.

Малко по-късно резервата Уриел Антуна имаше чудесен шанс да увеличи преднината си, но под силния натиск на бившия играч на Залцбург Гидеон Менса прати топката встрани от вратата (64-та минута). Осем минути по-късно Антуна се справи по-добре, когато след мечтан пас от Сезар Уерта тунингова връхлитащия Ати Зиги сам пред вратата и направи 2:0.

След това „Ел Три“ иззе част от темпото от собствената си игра и позволи на Гана да владее топката, но без да губи контрол. Ударът на Мохамед Кудус във външната страна на мрежата в 76-ата минута беше единствената забележителна акция за западноафриканците, които останаха без завършек на вратата на мексиканския страж Гилермо Очоа през всичките 90 минути, с изключение на удара с глава малко над гредата на Томас Партей от Арсенал (17).

Добри спомени от контролния мач на съперника Германия

Мексико, които не са губили мач от триумфа си за Златната купа през юли, имат следващ контролен мач следващата сряда. Във Филаделфия те ще играят с националния отбор на Германия, който в събота спечели приятелския си мач срещу САЩ с 3:1.

Двете нации за последно се срещнаха, за да открият груповата фаза на Световното първенство по футбол през 2018 г. в Русия. Мексико спечели мача с 1:0, а германският национален отбор така и не се възстанови от това поражение на откриването и беше елиминиран след предварителния кръг.