петък, май 3, 2024
HomeBundesligaМатарацо обещава - Калайджич: "Това не трябва да се случва"

Матарацо обещава – Калайджич: „Това не трябва да се случва“

Финалната фаза като символ на целия сезон: VfB Stuttgart не само губи три точки срещу Хофенхайм, но и броят на жертвите изглежда се увеличава.

Объркани, безмълвни, отчаяни – така изглеждаше ръководството на VfB миналата седмица, когато победата срещу Бохум беше подарена в добавеното време. Горчив удар, все пак трите точки щяха да са толкова важни след седем мача без победа.

Седмица по-късно светът на швабите изглежда малко по-мрачен. Този път Щутгарт не само че изпусна трите точки в съседския си двубой в Зинсхайм, но дори и загуби – въпреки че до 85-ата минута резултатът все още беше 1:0 за VfB.

Kalajdzic: „Не бива да се оставяте да бъдете тласкани по този начин „

„Това не бива да се случва“, скара се Саша Калайджич на микрофона на DAZN след това. „Последните десет минути отразяват целия сезон. Не можеш да се оставиш да бъдеш избутан по този начин, можехме да атакуваме по-бързо отпред. Това е малко наша грешка“, анализира австриецът, който се появи на почивката и асистира за попадението.

Още през първата част Крис Фюрих имаше страхотен шанс да направи резултата 1:0, но от три метра стреля в аут. След това Орел Мангала и Паскал Щенцел трябваше да бъдат заменени с контузии, като последният замени Борна Соса, който отсъстваше в кратък срок с контузия на коляното. VfB така или иначе щеше да трябва да плати скъпо за евентуалните три точки, така че няма да добави повече точки към оскъдната си равносметка и лазаретът вероятно ще се разшири – поредната горчива загуба за Щутгарт.

„Изключително трудно е да се справим с това“, каза треньорът Пелегрино Матарацо след мача, но веднага беше борбен: „Мога да обещая, че този отбор ще се изправи отново. Време е да се наградим“, каза треньорът. Но той намери и критични думи – и те бяха насочени към Константинос Мавропанос, който още предишната седмица предизвика дузпата за изравнителния гол на Бохум с импулсивното си разгръщане в наказателното поле.

„Ако „Динос“ върви, той трябва да го има „

Този път гърците не изглеждаха добре, когато допуснаха втория гол. „Това щеше да е защитимо“, казва треньорът му. „Ако „Динос“ си тръгне, той трябва да го вземе.“ Той обаче нямаше, а само се престори на неудобен, „открадвайки“ го от Валдемар Антон, който беше зад него. Частица от секундата по-късно Кристоф Баумгартнер вкара за 2:1 – и VfB преживя следващия си късен, както и жесток удар във врата.