szombat, május 4, 2024
HomeBundesligaMatarazzo ígéretet tesz - Kalajdzic: "Ez nem történhet meg"

Matarazzo ígéretet tesz – Kalajdzic: „Ez nem történhet meg”

A zárószakasz mint az egész szezon szimbóluma: a VfB Stuttgart nemcsak három pontot veszít a Hoffenheim ellen, de a sérültek száma is szaporodni látszik.

Tanácstalan, szótlan, kétségbeesett – így nézett ki a VfB vezetősége a múlt héten, amikor a Bochum elleni győzelmet a hosszabbításban adták fel. Keserű csapás, elvégre a három pont olyan fontos lett volna hét győzelem nélküli meccs után.

Most, egy héttel később, a svábok világa egy kicsit sötétebbnek tűnik. A Stuttgart ezúttal nemcsak három pontot adott le a szomszédvár párharcban Sinsheimben, hanem még vesztett is – igaz, a 85. percig még 1:0 volt a VfB javára.

Kalajdzic: „Nem szabad hagyni, hogy így belelökjék magukat „

„Ez nem történhet meg” – szidta Sasa Kalajdzic a DAZN mikrofonjánál. „Az utolsó tíz perc az egész szezont tükrözi. Nem hagyhatod, hogy így benyomjanak, gyorsabban is támadhattunk volna elöl. Ez egy kicsit a saját hibánk” – elemezte a szünetben beálló és a vezetéshez asszisztáló osztrák.

Még az első harmadban Chris Führichnek volt nagy lehetősége az 1:0-ra, de három méterről szabadon lőtt a kapufára. Ezután Orel Mangalát és Pascal Stenzelt sérülés miatt kellett lecserélni, utóbbi a térdzúzódással rövid időn belül hiányzó Borna Sosa helyére. A VfB-nek amúgy is drágán kellett volna fizetnie az esetleges három pontért, így nem lesz több pont a szűkös mérlegükhöz, és valószínűleg meghosszabbítják a kórházat – a Stuttgart újabb keserves kudarcot vallott.

„Ezt rendkívül nehéz feldolgozni” – mondta a mérkőzés után Pellegrino Matarazzo edző, de rögtön harciasan nyilatkozott: „Megígérhetem, hogy ez a csapat újra fel fog állni. Itt az ideje, hogy megjutalmazzuk magunkat” – mondta az edző. De talált kritikus szavakat is – és ezek Konstantinos Mavropanos irányába szóltak, aki az előző héten már a Bochum egyenlítő gólját is okozta a büntetőterületen belüli indulatos bevetésével.

„Ha ‘Dinos’ elmegy, neki kell megkapnia „

Ezúttal nem állt jól a görögöknek, amikor a második gólt kapták. „Ez védhető lett volna” – mondta az edzője. „Ha ‘Dinos’ elmegy, neki kell megkapnia.” De nem volt nála, csak ügyetlenül megjátszotta, és „ellopta” a mögötte álló Waldemar Antontól. A másodperc tört része után Christoph Baumgartner megszerezte a 2:1-et – és a VfB megélte a következő késői, egyben erőszakos nyakcsapást.