сряда, май 1, 2024
HomeBundesliga"Крамарският ход" на Баумгартнер и това, което е "вече сензационно" в TSG

„Крамарският ход“ на Баумгартнер и това, което е „вече сензационно“ в TSG

TsG 1899 Hoffenheim е чудовището на завръщането в Бундеслигата: След 2:1 срещу VfB Stuttgart, победителят в мача Кристоф Баумгартнер (22) подчерта манталитета на Kraichgauer.

Числата са почти плашещи. 17 гола само в последната четвърт означават рекорд в лигата, а 21 точки след изоставане също не са изненадващи. Освен това TSG са спечелили четири от последните си шест мача, след като са изоставали.

При победата с 2:1 над VfB Щутгарт Хофенхайм имаше няколко добри шанса в началото – освен удара на Павел Кадерабек срещу напречната греда, голът на Бенямин Хюбнер беше правилно отменен – но краищарите оставиха много да се желае и отзад. До 85-ата минута TSG дори беше застрашен от поражение заради дефицита. Запитан за често сънливите начални фази, Баумгартнер отговори за DAZN: „Ако знаехме това, щяхме да се справим по-добре. Но това, което винаги постигаме накрая, е сензационно. „

„Ние наистина натискаме VfB в тогава „

Австриецът имаше предвид играта в нападение, която създаде истински трудности на швабите. „Наистина оказахме натиск върху VfB“, каза Баумгартнер, чийто мечтан гол за изравняване даде началото на обрата. Той „вероятно не винаги удря топката по този начин“, но ударът с левия крак със завъртане в ъгъла имаше прост скрит мотив. „Мисля, че днес се пресякохме много, много. В тази ситуация си помислих, че ще фалшифицирам кръста и ще направя движението на Крамарич.“ С успех. Слабият му ляв крак „не изглежда толкова слаб в този случай“, каза Баумгартнер, гледайки телевизионните снимки.

С 40 точки Хофенхайм е четвърти в таблицата и оказва натиск върху съперниците си от Лайпциг и Фрайбург. Феновете могат с основание да се надяват на висшия пилотаж. Баумгартнер искаше да държи топката на ниско ниво, но даде да се разбере: „Манталитетът и отборният дух, които показваме в момента, определено са готови за Шампионската лига.“ В бъдеще обаче TSG ще трябва по-често да „поема контрола върху мачовете от самото начало“, каза 17-кратният австрийски национал (6 гола).

„Не е случайно, че обръщаме мачовете по този начин“, добави той. Старши треньорът Себастиан Хьонес обаче със сигурност няма да се противопостави на това следващата неделя (17,30 ч.), ако на първо място не е необходимо завръщане.