събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueМан Юнайтед обръща 0:2 - Ауония наравно с Адебайор и Салах

Ман Юнайтед обръща 0:2 – Ауония наравно с Адебайор и Салах

Манчестър Юнайтед отпразнува втората си победа във втория си домакински мач от Висшата лига. Червените дяволи вече губеха с 2:0 след само четири минути игра срещу Нотингам Форест.

Близката победа с 1:0 над Уулвърхемптън в първия домакински мач беше последвана от разочароващо поражение с 2:0 от Тотнъм Хотспър. Така че преди третия мач от лигата „червените дяволи“ бяха под напрежение. Но първите няколко минути на „Олд Трафорд“ не приличаха на изкупление. Феновете на Юнайтед сигурно са имали чувството, че са в грешния филм – домакините вече губеха с 2:0 само след три минути и 47 секунди. Ауоний откри резултата след две минути (2-ра), преди Боли да се разпише с глава от свободен удар (4-та). И двата гола бяха подготвени от Гибс-Уайт.

Това несъмнено беше специален гол за Ауония – бившият нападател на Унион Берлин вкара в седмия си пореден мач във Висшата лига този сезон. Подобна серия никога досега не е била наблюдавана от професионалист на Forest в английския топ елит. Нигериецът стана и едва третият африканец след Адебайор (Того) и Салах (Египет), който постига това постижение във Висшата лига.

Юнайтед обаче не се отпусна, а отговори с ярост в стомасите си. Първият успешен гол падна в 17-ата минута, когато Ериксен надбяга стража на Форест Търнър, който през целия мач беше всичко друго, но не и сигурен. Малко след това трябваше да стане 2:2, но изненаданият Каземиро от четири метра с глава мина покрай вратата (26.). Няколко минути преди почивката Форест отново дръзна да излезе напред – и едва не вкара за 3:1: Гибс-Уайт обаче стреля несполучливо в съотборника си Ауония (45.+2).

Гибс-Уайт пропусна да вкара за 3:1 – Уоръл излетя от терена

След почивката Гибс-Уайт можеше да увеличи преднината си, но погрешно реши да не завършва в обещаващо положение (47-та). След това се повтори старата история: Манчестър Юнайтед изгради огромен натиск и наистина смаза аутсайдерите. Изравнителното попадение дойде в 52-ата минута: Бруно Фернандес подаде на Каземиро с хитър удар с глава и този път бразилецът не пропусна шанса си.

Капитанът на домакините можеше да обърне мача в 59-ата минута, но Бруно Фернандес от шест метра прокара топката покрай далечната греда. След това четвърт час преди края: МанЮнайтед – в числено превъзходство заради спешния фаул на Уоръл (67-ата минута) – получиха дузпа за предизвикателство на Данило към Рашфорд, която Бруно Фернандес реализира (76-ата минута).

В последните минути на нормалното време смелите Форест отново потърсиха своя шанс, но не им достигаше необходимата прецизност. От друга страна, Юнайтед се отнасяше твърде небрежно към своите шансове: Санчо подаде към Рашфорд, който се провали напълно (90.+8). След повече от дванайсет минути игра съдията Стюарт Атуел прекрати срещата. Втората домакинска победа на Юнайтед беше подпечатана.

Със спечелените шест точки отборът на треньора Ерик тен Хаг е временно на пето място – и може да подложи на проверка формата си следващата неделя. Тогава те ще играят гостуване на втория в класирането Арсенал, който изненадващо изпусна точките срещу Фулъм (2:2) в събота.