събота, април 20, 2024
HomeBundesligaМане след успешен дебют: "Можем да се справим по-добре".

Мане след успешен дебют: „Можем да се справим по-добре“.

Всъщност това е перфектният дебют за новия нападател на Байерн Садио Мане в мача за Суперкупата срещу РБ Лайпциг. Въпреки това сенегалският голмайстор анализира критично – и се надява на „съвършенство“ в бъдеще.

Първи състезателен мач, първи гол, първи трофей: дебютът на Садио Мане за ФК Байерн в мача за Суперкупата срещу РБ Лайпциг премина много добре за сенегалеца. За разлика от Матис де Лигт, Райън Грейвънбърг или Нусаир Мазрауи, например, най-добрият новак и бивш играч на Ливърпул беше директно в стартовия състав в първия мач за сезона.

А в 31-ата минута това стана веднага. Байерн направи играта бърза с футбол с едно докосване, Серж Гнабри получи пространство в наказателното поле, пресече – и Мане небрежно вкара за 2:0. Премиерен гол на премиерата.

Шест гола бяха отбелязани по време на мача за Суперкупата. Изиграхме добър мач“, обобщи Мане след мача в Sat.1. „Въпреки че през второто полувреме имахме някои трудности.“ В крайна сметка, докато Байерн все още водеше с 3:0 на почивката, Лайпциг се противопостави отново през второто полувреме, а малко преди края РБ се нуждаеше само от един гол, за да изравни и да направи резултата 4:4. В крайна сметка обаче Лерой Сане направи всичко ясно дълбоко в продължението на мача за рекордните и действащи шампиони в двубоя им с настоящите носители на купата RBL.

Мане изисква „съвършенство „

Критичният анализ на Мане след това: „Можем да се справим по-добре.“ Според 30-годишния играч отборът трябва „да се опита да не допуска отново грешките, които направихме днес“. Въпреки това стрелящият към целта играч призна: „Но все още е само началото на сезона. Така че все още имаме време да работим върху съвършенството. „

В крайна сметка всичко се получи за Байерн и Мане, дори и без „съвършенството“, мюнхенци просто надделяха с 5:3 благодарение на алчна за Мане атака и така се коронясаха като носители на Суперкупата за единадесети път – което накара и дебютанта да се усмихне. „Днес беше важно само да спечелим“, каза Мане, „и искрено вярвам, че заслужавахме победата.“

Новият нападател на Мюнхен вероятно се надява на подобен дебют в Бундеслигата. В началото на новия сезон Байерн посреща в петък действащия победител в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт.