четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AМалкият фин крак на Влахович: Юве се реваншира

Малкият фин крак на Влахович: Юве се реваншира

Рекордът на Ювентус Торино остава непокътнат и след четвъртия мач за тази календарна година. „Старата госпожа“ взе реванш за поражението в първия мач от Сасуоло във вторник вечерта благодарение на скобата на Влахович

19 мача, само едно поражение – само в петия ден от мача, когато Ювентус загуби с 4:2 от Сасуоло, те бяха напуснали терена като губещи през първия полусезон. Във вторник вечерта бианконерите искаха да се реваншират – и това си пролича на терена още в началните минути.

Юве, които започнаха в пет различни позиции в сравнение с победата с 4:0 над Фрозиноне (Шчесни, Ругани, Камбиасо, Рабио и Влахович замениха Перин, Гати, Уеа, Маккени и Милик), поеха контрола от самото начало и почти не позволиха на Сасуоло да излезе от собствената си половина.

Само Лориенте тества Шчесни през първото полувреме

На първо време обаче не се наложи Консили да се намесва, но първата му проверка веднага се обърка: шут на Влахович от сравнително централна позиция бе пропуснат от вратаря, който стоеше твърде далеч пред вратата си (15).

Голът очевидно събуди неврокопчани. След това гостите влязоха по-добре в играта. Единственият резултат от подобрението обаче беше удар от дистанция на Лориенте (33′).

В средата на тази фаза Влахович отново показа прекрасните си крака в другия край: Сръбският футболист сви отлично под напречната греда пряк свободен удар от полупразна позиция, за да направи резултата 2:0 на полувремето (37′).

С преднина от два гола зад гърба си домакините се концентрираха върху работата си в защита след подновяването на играта. Сасуоло опита много, но втората най-добра защита в лигата (дванадесет допуснати гола) беше труден за разчупване орех.

Чиеза вкара последния гол

Най-добрият шанс за гостите дойде от контраатака след корнер на Юве. В края на тази контраатака Шчесни със силен рефлекс спаси отразен удар на Берарди (64′).

След това мачът избледня към своя край без почти никакви други интересни моменти. Само Юве направи още две появявания в противниковото наказателно поле. След като Жокер Уеа пропусна от шест метра (76′), Киеза направи 3:0 малко преди края (89′).

Juve остава на две точки от Интер

Туринци взеха реванш за поражението си в първия мач и не изостават от лидера Интер. Разликата до „нерадзурите“ остава две точки

Торинците продължават кампанията си в неделя с гостуване на Лече (20:45 ч.). От друга страна, Сасуоло се изправя срещу Монца едва на 28 януари (15:00 ч.).