петък, май 10, 2024
HomePremier LeagueМакТоминай удвоява в продължението на мача и Манчестър Юнайтед побеждава Брентфорд

Манчестър Юнайтед превърнаха това, което смятаха за сигурно поражение, в победа в последната минута в рамките на четири минути благодарение на резервата Скот Мактоминей, слагайки край на малката си суша от две поредни задължителни победи за момента.

С Магуайър и Евънс на мястото на Варан и Ханибал, Манчестър Юнайтед влезе в осмия мач, след като във вторник „червените дяволи“ претърпяха горчиво поражение с 3:2 от Галатасарай Истанбул в Шампионската лига.

Дженсън се възползва от поредицата грешки на Юнайтед

Юнайтед започнаха предпазливо и имаха много пясък в съоръженията си, особено в нападение. Въпреки че „червените дяволи“ от време на време показваха добри подходи, нямаше голови възможности, които да заслужават да бъдат споменати. Вместо това домакините пригласяха на Брентфорд. След фатален пропуск на Каземиро и неуспешен опит за изчистване от страна на Линдельоф, именно Йенсен преодоля Онана, за да даде преднина на гостите с 1:0 (26-ата минута).

Рашфорд се разписа

Червените дяволи не успяха да отговорят веднага и едва повече от десет минути след пропуска Рашфорд създаде някаква опасност за гол, след като слабо играещият англичанин се справи с Виса (37). На почивката Ерик тен Хаг извади Каземиро и включи Ериксен, който поне малко стресна „пчелите“ с далечния си удар в 53-ата минута. Юнайтед продължаваше да владее повече топката, но правеше твърде малко с нея, а „червените дяволи“ просто бяха твърде безидейни в офанзивен план.

Малките шансове на Гарначо (76-та) или Бруно Фернандес (78-та) не създадоха проблеми на Стракоша. Вместо това Онана на два пъти трябваше да се намесва и да предотвратява предварителното решение. Първо бекът на Юнайтед направи силно спасяване срещу Мопай (83-ата), а няколко минути по-късно Онана отново бе нащрек срещу Ньоргард (84-ата).

МакТоминей обърна мача в продълженията

В шестте минути на продължението изглеждаше, че Брентфорд ще продължи да защитава чисто трите си точки, но пчелите не бяха разчитали на резервата МакТоминай. Шотландецът първо изравни (90.+3), а след това в седмата минута на продължението се разписа с глава, за да обърне напълно мача (90.+7).

Манчестър Юнайтед е домакин на Шефилд Юнайтед след международната пауза (21 октомври, 21:00 ч.). Брентфорд посреща Бърнли няколко часа по-рано (16:00 ч.).