неделя, април 28, 2024
HomeNBAМагията губи от Вагнер в оувъртайм трилър - Хартънщайн почиства дъската

Магията губи от Вагнер в оувъртайм трилър – Хартънщайн почиства дъската

Магиците от Орландо загубиха маратонски мач в Сакраменто и Франц Вагнер. Нещата се развиха по-добре за Даниел Тайс и Денис Шрьодер, да не говорим за Айзея Хартънщайн. НБА в четвъртък сутринта

Само Паоло Банчеро в гала форма не можа да предотврати това поражение в крайна сметка. Орландо Меджик (19-15) загуби със 135:138 от Сакраменто Кингс – в столицата на Калифорния бяха необходими две продължения, за да се определи победителят. Банчеро, който постави най-добър резултат в кариерата си с 43 точки, но също така пропусна възможна тройка при последната сирена, за да наложи трето продължение, беше пренесъл Меджик през този мач заедно с Джелен Сугс (24).

Въпреки че по време на мача той изкълчи десния си глезен. Докато 21-годишният силов нападател се завърна след кратко лечение, Франц Вагнер не успя да го направи. Роденият в Берлин баскетболист също изкълчи десния си глезен в началото на мача при опит да блокира стрелба и трябваше да напусне игра след пет минути, шест точки и две борби. Първоначалните рентгенови снимки показаха, че травмата не е сериозна. Братът Мориц не отбеляза повече от две точки от свободни удари

Монк направи 37 точки от пейката

Кралете (20-13) можеха да разчитат на Малик Монк (37 точки от пейката!) и Домантас Сабонис, който наниза седмия си трипъл-дабъл за сезона с 22 точки, 23 борби и 12 асистенции.

Други германски специалисти от НБА също бяха в действие – и празнуваха успехи. Денис Шрьодер спечели с Торонто Раптърс (14-20) в Мемфис Гризлис (11-23) със 116:111. Канадците завършиха първото полувреме с 15:2 и се откъснаха през втората част с разлика до 20 точки. Шрьодер отново влезе от пейката и отбеляза силни 16 точки, седем борби и пет асистенции

Клипс в поток – Хартънщайн подобри рекорда по отскочили топки

Даниел Тайс продължава да е във възход с Лос Анджелис Клипърс (21-12): Победата със 131:122 като гост на Финикс Сънс (18-16) беше четвъртият пореден успех на калифорнийци и 13-та им победа в последните 15 мача. След третата четвърт гостите вече бяха отбелязали 107 точки, като Тейс добави 6 точки и 3 борби, а Пол Джордж – 33 точки.

Ню Йорк Никс (19-15) с Айзея Хартенщайн победи Чикаго Булс (15-21) със 116:110 и записа трета поредна домакинска победа. Хартънщайн постави личен рекорд в кариерата си с 20 борби, а центърът, който блокира пет стрелби, отбеляза третия си дабъл-дабъл за сезона с десет точки. „Всеки в тази лига е бил стрелец в някакъв момент и знам, че мога да вкарвам, когато се налага. Но в крайна сметка правя това, което е добро за отбора ми“, заяви Хартънщайн, който отново бе в стартовата петица на старши треньора Том Тибодо. Вкараха предимно обичайните герои на Никс: Джулиъс Рандъл с 35 точки, Джелън Брансън с 31 точки и 13 асистенции

Пейсърс вече са по-топли от Тъндър – Дончич/Ирвинг работят

Най-горещият отбор в лигата е Indiana Pacers (19-14). След домакинската победа със 142:130 над Милуоки Бъкс (24-10) отборът на треньора Рик Карлайл е непобеден в пет мача. Домакините дръпнаха с 47 точки през третата четвърт, за която отново се отличи пойнт гардът Тайрис Халибъртън с 31 точки и дванадесет асистенции.

В същото време Оклахома Сити Тъндър (23-10) се наложиха със 138:141 при гостуването си на Атланта Хоукс (14-19) благодарение на Джелън Джонсън, който отбеляза рекордните в кариерата си 28 точки. Шай Гилджъс-Александър (33/13/8) и младите му съотборници загубиха за първи път след пет поредни победи.

Далас Маверикс (20-15) също постигнаха успех без Максимилиан Клебер, който контузи пръста си. Лука Дончич отново изигра изключителна роля за победата със 126:97 над Портланд Трейл Блейзърс (9-24) с 41 точки, а възстановеният Кайри Ървинг също отбеляза 29 точки. На почивката дуото от бекграунда вече имаше 52 точки – с пет повече от целия отбор на гостите.