péntek, május 3, 2024
HomeNBAA Magic hosszabbításos thrillerben kapott ki Wagnertől - Hartenstein takarít a palánknál

A Magic hosszabbításos thrillerben kapott ki Wagnertől – Hartenstein takarít a palánknál

Maratoni mérkőzésen kapott ki az Orlando Magic Sacramentóban és Franz Wagnerrel. Daniel Theisnek és Dennis Schrödernek jobban mentek a dolgai, Isaiah Hartensteinről nem is beszélve. Az NBA csütörtök hajnalban

A vereséget végül még egy gálaformában lévő Paolo Banchero sem tudta megakadályozni. Az Orlando Magic (19-15) 135-138-ra kikapott a Sacramento Kings otthonában – két hosszabbítás kellett a kaliforniai fővárosban, hogy eldőljön a győztes kiléte. Banchero, aki 43 pontjával karriercsúcsot állított fel, de az utolsó szirénánál egy lehetséges hárompontost is kihagyott, amivel harmadik hosszabbítást kényszerített ki, Jalen Suggs-szal (24) együtt végigvitte a Magicet ezen a meccsen.

Még úgy is, hogy a meccs közben kifordult a jobb bokája. Míg a 21 éves erőcsatár rövid kezelés után visszatért, Franz Wagner nem tudott. A berlini születésű játékosnak szintén kificamodott a jobb bokája a meccs elején, amikor megpróbált blokkolni egy dobást, és öt perc, hat pont és két lepattanó után el kellett hagynia a játékot. Az első röntgenvizsgálatok kimutatták, hogy a sérülés nem súlyos. Móricz testvér nem szerzett két pontnál többet büntetőből

Monk 37-et dobott a kispadról

A Kings (20-13) támaszkodhatott Malik Monkra (37 pont a padról!) és Domantas Sabonisra, aki 22 ponttal, 23 lepattanóval és 12 assziszttal szezonbeli hetedik tripla-dupláját jegyezte.

Más német NBA-profik is pályára léptek – és sikereket ünnepelhettek. Dennis Schröder együttese, a Toronto Raptors (14-20) 116:111-re nyert a Memphis Grizzlies (11-23) otthonában. A kanadaiak az első félidőt 15:2-es rohammal fejezték be, a második félidőben pedig akár 20 pontos különbséggel elhúztak. Schröder ismét a padról érkezett és erős 16 pontot, hét lepattanót és öt asszisztot szerzett

Clippers lendületben – Hartenstein megdöntötte a lepattanórekordot

Daniel Theis továbbra is lendületben van a Los Angeles Clippers (21-12): a Phoenix Suns (18-16) elleni 131:122-es idegenbeli győzelem a kaliforniaiak negyedik sikere volt sorozatban, az utóbbi 15 meccsükön pedig a 13. győzelmük. A vendégek a harmadik negyed után már 107 pontnál jártak, Theis hat ponttal és három lepattanóval, Paul George pedig 33 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A New York Knicks (19-15) Isaiah Hartensteinnel a soraiban 116:110-re legyőzte a Chicago Bulls (15-21) együttesét, ezzel sorozatban harmadik hazai győzelmét aratta. Hartenstein 20 lepattanóval személyes karriercsúcsot állított fel, az öt dobást blokkoló center pedig tíz ponttal szezonbeli harmadik dupla-dupláját jegyezte. „Ebben a ligában mindenki volt már valamikor pontszerző, és tudom, hogy tudok pontot szerezni, amikor kell. De végül azt teszem, ami a csapatomnak jó” – mondta Hartenstein, aki ismét Tom Thibodeau vezetőedző kezdőötösében szerepelt. Főleg a Knicks megszokott főszereplői voltak eredményesek: Julius Randle 35, Jalen Brunson 31 ponttal és 13 assziszttal

A Pacers most forróbb, mint a Thunder – Doncic/Irving működik

A liga legforróbb csapata az Indiana Pacers (19-14). A Milwaukee Bucks (24-10) elleni 142-130-as hazai győzelem után Rick Carlisle edző csapata öt mérkőzés óta veretlen. A harmadik negyedben 47 ponttal elhúztak a házigazdák, akiknél az irányító Tyrese Haliburton ismét remekelt 31 ponttal és tizenkét assziszttal.

Eközben az Oklahoma City Thunder (23-10) 138:141-re kikapott az Atlanta Hawks (14-19) otthonában a karriercsúcsot jelentő 28 pontot szerző Jalen Johnson vezérletével. Shai Gilgeous-Alexander (33/13/8) és fiatal csapattársai sorozatban öt győzelem után először kaptak ki.

A Dallas Mavericks (20-15) a lábujjsérülést szenvedett Maximilian Kleber nélkül is eredményes volt. A Portland Trail Blazers (9-24) elleni 126:97-es győzelemben ismét kiemelkedő szerepet játszott Luka Doncic 41 ponttal, míg a felépült Kyrie Irving szintén 29 pontot szerzett. A hátvédpáros a nagyszünetben már 52 pontnál járt – ez öt ponttal több, mint a teljes vendégcsapaté.