неделя, май 5, 2024
HomeSerie AЛукаку и Пелегрини дават на Рома втора победа за сезона

Лукаку и Пелегрини дават на Рома втора победа за сезона

Рома победи с 2:0 промотирания Фрозиноне Калчо, за да запише втората си победа през настоящия сезон – требъл, който вероятно ще бъде категоризиран като „работна победа“.

След като загуби с 4:1 от Дженоа и започна с едва пет точки от шест мача, AS Roma бе подложен на натиск още в началото срещу Frosinone Calcio. На страничната линия в промотирания отбор беше и стар познайник в лицето на Еузебио ди Франческо – с AS бе достигнал до полуфиналите на Шампионската лига през 2018 г., но там се бе провалил пред ФК Ливърпул.

Рома направи първата си атака след пет минути, но подаването на Лукаку към Дибала беше твърде небрежно, както и пасът на аржентинеца към Спинацола само минута по-късно (6). С напредването на мача гостите от Фрозиноне влязоха по-добре в играта – и имаха първия си шанс: ниско центриране беше изчистено от заменилия ги защитник Кристанте (11).

Следващият шанс в мача също бе за „джиалазурите“: Ндика не прецени добре дългата топка, германо-албанецът Куни бе на мястото си и заобиколи Руи Патрисио, но уцели само външната страна на мрежата (18-та). Минута по-късно гостите трябваше да сменят опитния си централен защитник Романьоли поради контузия – последва смяна на защитата от петима на четирима души.

Лукаку повежда

Римляните се възползваха от първоначалните проблеми с адаптацията: Дибала напредна с пас към Лукаку, който реализира от единадесет метра (21.). Голът обаче сякаш не вдъхна увереност на отбора на Жозе Моуриньо, тъй като Фрозиноне донякъде доминираше в играта. В 26-ата минута Куни отново пропусна да отбележи изравнителен гол.

След почивката Рома продължи да набляга на контраатаките. За първи път стана опасно, след като Монтереси почти вкара в собствената си мрежа опит за изчистване (57-ата минута). Три минути по-късно Дибала подаде на Бове, който не успя да преодолее вратаря на гостите Турати (60-та).

Пелегрини увеличава на 2:0

Най-добрата атака на гостите през второто полувреме дойде в 68-ата минута, когато Мадзители не успя да намери бранител в центъра след красив пас на Суле. Рома се защитаваше компактно и почти не позволяваше да се случи нещо, но с изключение на удара на Бове (83-ата минута) почти не беше опасен – до 83-ата минута, когато Пелегрини от воле вкара в мрежата свободен удар на Дибала (83-ата минута).

Фактът, че не само играчите, но и съдията може да бъде податлив на спазми в по-късен етап от мача, беше демонстриран и в този мач: След сблъсък с Ауар Матео Маркети внезапно се свлече на земята – но французинът беше на разположение като първа помощ и след това помогна на съдията да се изправи на крака. От спортна гледна точка не се е случило нищо повече.