четвъртък, април 18, 2024
HomeLa LigaБетис нанася първи гол и първо поражение на Виляреал

Бетис нанася първи гол и първо поражение на Виляреал

Реал Бетис нанесе първото поражение на ФК Виляреал – и първия допуснат гол – през сезон 2022/23 в Ла Лига с победа с 1:0 в напрегнат мач.

В бурното първо полувреме и двата отбора имаха добри периоди. В началото Бетис имаше предимство, но с напредването на мача Виляреал влезе по-добре в игра, но пропусна няколко добри възможности за гол.

Решението ще бъде взето едва след почивката. Бетис вече беше по-решителен и поведе в 61-ата минута: след чудесно центриране на Луис Енрике Родри прокара топката над линията при левия стълб с доста труден удар. След 420 минути Виляреал допусна първия си гол в петия си мач в Ла Лига.

„Жълтата подводница“ се опита да изравни, но не успя да създаде чисти шансове срещу страстните андалусийци. Бетис изпревари Реал и Барса и се изкачи на трето място.

В Ла Лига Бетис ще играе отново следващата неделя (14:00 ч.) у дома срещу ФК Жирона. Малко по-късно Виляреал е домакин на ФК Севиля (16.15 ч.).

Далеч преди това – също у дома – Бетис приема Лодугорес Разград в Лига Европа в четвъртък (21:00 ч.). По същото време Виляреал приема Хапоел Беер Шева в Лига Европа.