петък, май 3, 2024
HomePremier LeagueЛудост в продължението на мача: Майну вкарва гол за победата на Ман...

Лудост в продължението на мача: Майну вкарва гол за победата на Ман Юнайтед

За първи път от четири мача в лигата Манчестър Юнайтед успя да спечели далеч от дома. При „Уулвс“ доминиращите „червени дяволи“ първоначално допуснаха трите точки да се изплъзнат от ръцете им в продължението на мача, но все пак имаха последната дума

За пореден път сцените извън терена бяха тези, които занимаваха Ерик тен Хаг в дните преди гостуването на Уулвс. Родният играч и идентификационна фигура Рашфорд беше пропуснал трудоемката победа с 4:2 при гостуването на четвъртодивизионния Нюпорт Каунти в турнира за Купата на Англия, защото беше останал далеч от последната тренировка след две нощи партита в Белфаст.

Възвръщенецът Рашфорд вкарва след пет минути

На „Молиню“ обаче Рашфорд, който този сезон не мина без противоречия, не само се завърна в състава, но и в стартовата единайсеторка. Спорно решение, но такова, в което десетката на Хаг направи всичко правилно. Рашфорд беше в центъра на отбора, който доминираше още от първата секунда и поведе още в петата минута. След това домакините трудно успяваха да се справят с „червените дяволи“, които бяха особено опасни отляво. Такъв беше случаят и в 22-ата минута, когато Рашфорд изведе Шоу, който подаде на Хьойлунд, за да направи резултата 2:0

Размяна на удари след множеството шансове на Ман Юнайтед

Въпреки голямата преднина, Ман Юнайтед не седна на едно място. Гостите не само че не допуснаха нито един опасен удар в защита, но и искаха повече в атака. Каземиро обаче за малко не уцели вратата с глава (26′), а след това Хьойлунд също се размина с любопитното 3:0 на сантиметри, когато Жозе Са стреля в него (31′). Именно датчанинът и бразилецът завършиха първото полувреме с двойно попадение от особен вид: В рамките на три минути и нападателят (45), и централният защитник (45+3) вкараха гол – но и двамата бяха в аут.

Поради това уж неизбежното предварително решение трябваше да се отложи за второто полувреме, в което домакините първоначално постигнаха значителен напредък. Развихри се оживена размяна на удари, при която Лисандро Мартинес (49) и Онана (58) от една страна и Хосе Са (55) от друга предотвратиха голове в последния момент.

Джокери вкараха и от двете страни

Изключително интересният мач беше на път да стане още по-вълнуващ, след като Каземиро събори Педро Нето в наказателното поле на „червените дяволи“. Жокер Сарабия се появи на терена цели седем минути след смяната си и намали изоставането си на 1:2 (71′). Радостта на домакинските фенове обаче не продължи дълго. Това, което струваше на Сарабия седем минути, бе постигнато от МакТоминай за по-малко от три минути в другия край. Шотландецът, който бе влязъл в игра минути по-рано, засече с глава центриране от корнер от свободна позиция, за да възстанови преднината си (75′).

Уулвърхемптън обаче не се изпусна и малко преди края отново вдигна оборотите. Килман прокара топката от корнер (85′) и отново даде надежда на Вълците, които искаха да увенчаят обрата си в деветте минути на продължението: Педро Нето направи 3:3 след блестяща контраатака и „Молиню“ бе с главата надолу (90.+5).

Майноо контрира Педро Нето чрез завръщане

Последната дума обаче принадлежеше на гостите. По-конкретно на домакина Майноо, който тръгна на неустоим самостоятелен пробив само две минути след изравняването, промуши топката през краката на Килман, а след това внимателно я вкара в далечния ъгъл (90.+7). 18-годишният футболист отбеляза първия си гол във Висшата лига, за да осигури на „червените дяволи“ първа победа навън след четири мача без победа в лигата.

Вълците се изправят срещу следващия си спънат тежък отбор този уикенд. В неделя следобед (15:00 ч.) отборът от Уест Мидландс ще бъде домакин на ФК Челси. По същото време Манчестър Юнайтед е домакин на Уест Хем Юнайтед.