петък, април 19, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург спечели дербито на Швабия

Лудвигсбург спечели дербито на Швабия

MHP Riesen Ludwigsburg спечели трилър в плейофите на баскетболната Бундеслига, надделявайки над ratiopharm Ulm след 50 минути.

Людвигсбург спечели със 104:99 (90:90, 83:83, 38:46) след две продължения късно в събота вечер и вече води с 1:0 в четвъртфиналната серия в режим „най-добър от пет“.

Jonah Radebaugh беше най-важният играч за домакините с 20 точки, седем борби и девет асистенции, като те се бореха да избегнат поражението, след като изоставаха. В края на редовното време Радебо вкара тройка, за да изравни, което спаси Гигантите от продължения. За гостите абсолютното представяне на Джарон Блосомгейм (41 точки, 16 борби) не беше достатъчно за победа.

В петък вечерта всички фаворити бяха решили задачите си. Шампионът Алба Берлин разгроми бившия шампион в серията Брозе Бамберг със 114:89, двамата претенденти ФК Байерн (77:53 срещу Кемниц) и Telekom Baskets Bonn (100:98 след продължения срещу Хамбург) също заеха челни позиции. В неделя вече ще се проведат вторите мачове от тези три серии.

MHP Riesen Ludwigsburg – ratiopharm Ulm 104:99 n.2.V. (27:26,11:20,23:17,22:20,21:16)

MHP Riesen Ludwigsburg: Radebaugh 20, Woodard 18, Darden 15, Hulls 15, Cotton 13, Simon 11, Bartolo 5, Wohlfarth-Bottermann 5, Jacob Patrick 2
ratiopharm Улм: Блосомгейм 41, Торнуел 17, С. Евънс 16, Джалоу 12, Зугич 6, Кристън 4, Брецел 3