szerda, április 24, 2024
HomeBasketballA Ludwigsburg nyerte a sváb derbit

A Ludwigsburg nyerte a sváb derbit

Az MHP Riesen Ludwigsburg thrillert nyert a kosárlabda Bundesliga rájátszásában, 50 perc után győzött a ratiopharm Ulm ellen.

Ludwigsburg szombaton késő este két hosszabbítás után 104:99 (90:90, 83:83, 38:46) arányban győzött, és ezzel 1-0-ra vezet a negyeddöntős sorozatban a legjobb ötbe jutásért zajló párharcban.

Jonah Radebaugh 20 ponttal, hét lepattanóval és kilenc assziszttal a házigazdák legfontosabb játékosa volt, akik hátrányba kerülve igyekeztek elkerülni a vereséget. Radebaugh a rendes játékidő végén egy hárompontossal egyenlített, ami hosszabbításra mentette a Giantset. A vendégeknél Jaron Blossomgame (41 pont, 16 lepattanó) abszolút csúcsteljesítménye sem volt elég a győzelemhez.

Péntek este az összes favorit megoldotta a feladatát. A bajnok Alba Berlin 114:89-re legyőzte a korábbi sorozatgyőztes Brose Bamberget, a két kihívó, az FC Bayern (77:53 a Chemnitz ellen) és a Telekom Baskets Bonn (100:98 hosszabbítás után a Hamburg ellen) is átvette a vezetést. Vasárnap már a három sorozat második mérkőzéseire kerül sor.

MHP Riesen Ludwigsburg – ratiopharm Ulm 104:99 n.2.V. (27:26,11:20,23:17,22:20,21:16)

Pontok MHP Riesen Ludwigsburg: Radebaugh 20, Woodard 18, Darden 15, Hulls 15, Cotton 13, Simon 11, Bartolo 5, Wohlfarth-Bottermann 5, Jacob Patrick 2
ratiopharm Ulm: Blossomgame 41, Thornwell 17, S. Evans 16, Jallow 12, Zugic 6, Christon 4, Bretzel 3