вторник, април 16, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург отстранява Хамбург в 16-ия кръг на Купата на BBL - Миналогодишният...

Лудвигсбург отстранява Хамбург в 16-ия кръг на Купата на BBL – Миналогодишният финалист Крейлсхайм се изправя срещу Кемниц.

В ранните мачове от 16-ия кръг Крайлсхайм запази предимство срещу Chemnitz 99ers и Байройт благодарение на победата с 10:0 срещу MBC. След това Лудвигсбург преминава в следващия кръг срещу Хамбург. Двубоят между Вюрцбург и Олденбург беше по-близък, като по-добрият край беше за EWE Baskets.

MHP Riesen Ludwigsburg се класира за четвъртфиналите на състезанието за купата на баскетболната Бундеслига. В събота швабите надделяха срещу Veolia Towers Хамбург с 92:86 (43:44). Отборът на треньора Джош Кинг затвърди добрата си форма в началото на сезона с четвърта победа в петия си състезателен мач.

Отборът на Хамбург намери своя ритъм през втората четвърт с няколко бързи атаки, а през третия период домакините на моменти водеха с двуцифрена разлика. След това защитата на гостите се справи по-добре: в продължение на почти седем минути Лудвигсбург не допусна нито една точка от полето, а с 14:2 в началото на последния период обърна мача. Айзея Уайтхед от Лудвигсбург вкара 14 от своите 21 точки в четвъртата четвърт.

Крайлсхайм се разгорещи срещу Кемниц

Миналогодишният финалист също премина в следващия кръг: Hakro Merlins Crailsheim победи у дома Niners Chemnitz с 86:72 (40:37). Домакините започнаха второто полувреме със серия от 11:0 и контролираха третия период с 25:12. Плеймейкърът на Крейлсхайм Едон Макшуни вкара пет тройки и беше най-добрият реализатор в мача с 20 точки.

Победа на Байройт с 10:0

Благодарение на силната финална фаза меди Байройт спечели със 75:69 (37:43) срещу Syntainics MBC от Вайсенфелс. Гостите от Горна Франкония обърнаха мача със серия от 10:0 в последните две минути.

Олденбург победи с малко Вюрцбург

В четвъртия мач от първия кръг за купата Танър Лейснер вкара 24 точки, за да изведе EWE Baskets Oldenburg до победа над Würzburg Baskets с 91:87 (43:44) като гост.