петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueЛлорис прави лоша грешка: Нюкасъл побеждава Тотнъм и се изкачва на 4-то...

Ллорис прави лоша грешка: Нюкасъл побеждава Тотнъм и се изкачва на 4-то място

Нюкасъл Юнайтед също впечатли в Тотнъм, побеждавайки „шпорите“ с 2:1. По този начин „свраките“ скачат за място в Шампионската лига – за това роля изигра и стражът на „шпорите“ Льорис.

Когато Нюкасъл не владееше топката в ранните етапи – около 80 процента от играта през първите десет минути – нападателят на „шпорите“ Сон беше опасен. Тотнъм се чувстваше комфортно в преходната си игра срещу стегнатите Magpies и на два пъти почука на вратата на южнокорееца. Ударът на Сон беше само на сантиметри (3-ти), а малко след това единоборство на Папа Сон попречи на Сон да поведе (11-ти).

След четвърт час игра „шпорите“ влязоха организирано в игра. И те станаха по-доминиращи, докато Нюкасъл не успя да създаде реални шансове въпреки атрактивната си игра. Освен Сон, сега на сцената излезе и Кейн, срещу когото силният Папа този път блесна със спасяване с крак (29.).

Lloris прави лоша услуга на Тотнъм

Тотнъм беше на път да се справи, когато Нюкасъл отново повиши оборотите. И се възползва от момента. След неуспешен опит на Льорис да изчисти извън наказателното поле Уилсън вдигна топката над французина и я вкара в мрежата (31-ви), а малко по-късно Алмирон успя да пробие отдясно твърде лесно срещу няколко играчи на „шпорите“ и да покачи на 2:0 (40-ти).

След подновяването на играта домакините се справиха малко по-добре, въпреки че Schär се измъкна на 0:3 от ъгъла на Spurs (53.). Веднага след това последва корнер за Тотнъм, след който Кейн нанесе нов удар – вече десети гол в лигата (54.). Отборът на Конте продължи да оказва натиск и отново запази играта отворена.

Шпорите продължават – напразно

Willock’s cross, докоснат от Уилсън, можеше да бъде ранният отговор на Нюкасъл (57th), но Magpies изгубиха хватката си върху играта. С изключение на резервата Перишич (69-и), домакините не успяха да намерят полезен завършек, тъй като Нюкасъл, поне в дефанзивен план, беше убедителен до последния съдийски сигнал.

С тази впечатляваща победа като гост Нюкасъл се изкачи на четвърто място в Шампионската лига, докато „шпорите“, отново победени, загубиха позиции на върха на таблицата.