четвъртък, април 18, 2024
HomeLigue 1Недостатъчно ефективен: Кьолн изпусна победата срещу Хавелзе

Недостатъчно ефективен: Кьолн изпусна победата срещу Хавелзе

В петък вечер Кьолн не успя да стигне по-далеч от 0:0 срещу Хавелзе. Виктория направи повече за играта, но не се възнагради. С изключение на два шанса, в края на мача промотираният отбор нямаше нищо нападателно.

Треньорът на Coeln Олаф Янсен пусна същия отбор, който спечели с 1:0 в Саарбрюкен. Треньорът на Хавел Рюдигер Циел направи две промени след 1:3 срещу Вюрцбург: Таски и Дедлов започнаха на мястото на Плуме и Лангфелд.

Хонг на фокус три пъти

Първото полувреме в Кьолн се превърна в едностранно. Viktoria бяха очевидно по-добри и владееха много топката, Havelse стоеше компактно и изчакваше моментите на смяна. Но тази тактика не проработи, защото почти нямаше контраатаки, а когато такива имаше, отборът от дъното на таблицата не играеше добре.

Рейнландците трябваше да поведат още през първото полувреме, но не се възнаградиха. След девет минути Хонг вкара гол, но беше в нарушение. След това нападателят имаше още два добри шанса (22-ри, 23-ти), но и в двата случая му липсваше точност при завършването. Малко преди почивката Клефиш също не успя да преодолее стража на гостите Куиндт и така мачът се прибра в съблекалните без голове.

Кьолн не е възнаграден

След почивката Хавелс поне показа някакъв потенциал в атака, но Фроуз пропусна чист удар (48-и). От този момент нататък Кьолн отново контролираше ситуацията, далечен изстрел на Мей беше спасен от Киндт (57-ата минута), а свободен удар на Рисе мина над него (65-ата минута). Виктория продължи да бъде по-активният отбор и играеше за победа, но дори и резервата Марсейлер не успя да поведе, намирайки майстора си в Киндт (71).

Damer пропуска два пъти

Въпреки че домакините бяха очевидно по-добрите, в крайна сметка имаха малко късмет, тъй като Havelse имаше единствените си два добри шанса в края на мача: Дамер първо вкара топката покрай лявата греда (83.), а след това пропусна от отлична позиция (89.). Въпреки че в последните минути Кьолн хвърли всичко от себе си напред, това вече не беше опасно. С оглед на хода на мача Виктория със сигурност загуби две точки.

Следващия вторник (19:00 ч.) Виктория Кьолн играе с ФК Хюрт в турнира за купата на провинция Централен Рейн, а в събота (14:00 ч.) – в трета дивизия срещу MSV Дуисбург. За Хавелсе тя продължава следващия понеделник (19:00 ч.) срещу Виктория Берлин.