понеделник, април 29, 2024
HomeFootballКогато Бекъм изпревари Козела: незабравимите предшественици на Борнемут

Когато Бекъм изпревари Козела: незабравимите предшественици на Борнемут

В сряда вечерта Борнемут постигна паметна домакинска победа с 4:3, след като на почивката изоставаше с 3:0. Това се е случвало два пъти в историята на Висшата лига

Много фенове на Борнемут ще си помислят дали да не изключат телевизора на почивката в сряда вечер. Черешките заслужено губеха с 3:0 след 45 минути в домакинския си мач срещу промотирания Лутън Таун. Отборът на треньора Андони Ираола показа големи дефицити най-вече в защита.

Въпреки това баският треньор вероятно е дал такъв тласък на отбора си в съблекалнята, че той продължи да записва обрат с 4:3, който не се смяташе за възможен. Това сигурно е подразнило особено много онези, които бяха изключили още на почивката. Защото изведнъж на стадион „Виталити“ все пак имаше голямо парти. Заради една историческа победа – дори уникална?

Простият отговор: Не. два пъти досега в историята на Висшата лига отбор е обръщал изоставане от 3:0 на почивката в победа

Толкова ранно парти на „Уайт Харт Лейн „

Премиерата беше запазена за Манчестър Юнайтед, който беше действащ шампион на Англия, когато на 29 септември 2001 г. предполагаемо се стигна до поражение на „Уайт Харт Лейн“.

Отборът на сър Алекс Фъргюсън изоставаше значително след първото полувреме с голове на Дийн Ричардс и Лес Фърдинанд, последвани от още един от 72-кратния германски национал Кристиан Зиге в 45-ата минута. Партито в Северен Лондон беше започнало – но твърде рано. След почивката петима различни голмайстори за „червените дяволи“ донесоха на гостите победа с 5:3, за която не бяха и предполагали, че е възможна: Анди Коул, Лоран Блан, Рууд ван Нистелрой, Хуан Себастиан Верон и Дейвид Бекъм оставиха в миналото слабото първо полувреме.

Молиню е обърнат с главата надолу

През октомври 2003 г. именно Уулвърхемптън Уондърърс отнесе освиркванията и поражението с 3:0 в съблекалнята в мазето в сблъсъка си с Лестър Сити. Но на „Молиню“ предстоеше да преживее едно запомнящо се второ полувреме: Колин Камерън, Алекс Рей и Анри Камара всъщност обърнаха масата. Брасът на Лес Фърдинанд – който вече беше вкарвал за загубилия отбор през 2001 г. – и голът на Рикардо Шимека бяха безполезни.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед „само“ завърши трети, а Уулвърхемптън отпадна в дъното на таблицата – с равни точки с Лестър и Лийдс (всичките 33). А къде се намира Борнемут в крайното класиране на този сезон на Висшата лига?