четвъртък, май 16, 2024
HomeMotorsportsКвалификация за Moto3 Мандалика: Морейра отказва на Masia четвърти пореден пол

Квалификация за Moto3 Мандалика: Морейра отказва на Masia четвърти пореден пол

Диого Морейра празнува първия си полпозишън за сезона в Moto3 в Индонезия – Жауме Масия и Давид Алонсо на първа редица – преследвачите в световния шампионат на трета и четвърта редица

Първи полпозишън за сезона за Диого Морейра: Пилотът на KTM постигна минимално най-бързо време в квалификацията на Moto3 в Индонезия с 1’39,085, изпреварвайки лидера в Световния шампионат Жауме Масия (Honda). Давид Алонсо (GasGas) е трети

В първата квалификационна секция първоначално четирима пилоти се пребориха за преминаване в следващия кръг. В допълнение към лидера от Q1 Тайо Фурусато (Honda), Колин Вейер (Husqvarna), Адриан Фернандес (Honda) и Джош Уотли (Honda) преминаха в Q2 със задна дата.

Фернандес замества Тацуки Сузуки в Leopard Racing от този състезателен уикенд до края на настоящия сезон. Отборът и японският пилот се разделиха предсрочно.

Бившият съотборник на Сузуки и лидер в световния шампионат Мася тръгна в Q2, за да спечели четвъртия си пореден полпозишън. След първата обиколка обаче пилотът на Honda бе едва на единадесета позиция, докато Морейра оглавяваше класирането.

С началото на втория пробег Масия се изкачи на второ място. Това обаче не беше достатъчно, за да измести Морейра от първото място. Масия успя да се подобри в последния пробег, но в крайна сметка изостана с четири стотни. Алонсо отново изостана с 0,225 секунди на трето място.

Вейер се класира на четвърто място, след като се размина с Q1. Той споделя втората редица с Дениз Енчъ (KTM) и Фурусато. Съперникът на Масия в световния шампионат Даниел Олгадо ще стартира в утрешното състезание от седмо място. Зад него са Матео Бертел (Honda), Стефано Непа (KTM) и Давид Муньос (KTM).

Аюму Сасаки (Husqvarna), който в момента е най-близкият съперник на Масия в Световния шампионат, завърши единадесети в квалификациите, следван от Иван Ортола (KTM) и Джоел Келсо (CFMoto). Фернандес бе четиринадесети, а стартиралият с „уайлд кард“ Арби Адитама (Honda) – петнадесети на стартовата решетка.

Скот Огдън (Honda) предизвика уплаха в заключителните етапи на Q2, когато излетя от завой 4. В резултат на това той не можа да завърши по-високо от 17-о място.