csütörtök, május 16, 2024
HomeMotorsportsMoto3 kvalifikáció Mandalika: Moreira megtagadta Masia negyedik pole-ját zsinórban

Diogo Moreira ünnepli szezonbeli első Moto3-as pole-ját Indonéziában – Jaume Masia és David Alonso az első sorban – világbajnoki üldözők a harmadik és negyedik sorban

Diogo Moreira első pole-ja a szezonban: a KTM versenyzője 1’39.085-ös idővel szerezte meg a Moto3 indonéziai kvalifikációjának szűkített legjobb idejét a világbajnokságot vezető Jaume Masia (Honda) előtt. David Alonso (GasGas) lett a harmadik

A kvalifikáció első szakaszában kezdetben négy versenyző harcolta ki a továbbjutást. A Q1-et vezető Taiyo Furusato (Honda) mellett Collin Veijer (Husqvarna), Adrian Fernandez (Honda) és Josh Whatley (Honda) utólagosan jutott be a Q2-be.

Fernandez ettől a versenyhétvégétől a Leopard Racingnél Tatsuki Suzukit váltja a mostani szezon hátralévő részében. A csapat és a japán versenyző útjai idő előtt elváltak.

Suzuki korábbi csapattársa és a világbajnokságot vezető Masia a Q2-ben indult, hogy megszerezze zsinórban negyedik pole pozícióját. Az első futam után azonban a Honda versenyzője csak a tizenegyedik helyen állt, miközben Moreira vezette a tabellát.

A második nekifutásra Masia ezután a második helyre javított. Ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy letaszítsa Moreirát az első helyről. Masia az utolsó futamban még javítani tudott, de végül négy századdal maradt le. Alonso ismét 0,225 másodperccel maradt le a harmadik helyen.

Veijer a negyedik helyre kvalifikálta magát a Q1-es söprése után. A második soron Deniz Öncüvel (KTM) és Furusatóval osztozik. Masia világbajnoki riválisa, Daniel Holgado a hetedik helyről indul a holnapi futamon. Mögötte Matteo Bertelle (Honda), Stefano Nepa (KTM) és David Munoz (KTM) következik.

Ayumu Sasaki (Husqvarna), aki jelenleg Masia legközelebbi riválisa a világbajnokságban, a tizenegyedik helyen végzett a kvalifikáción, őt követi Ivan Ortola (KTM) és Joel Kelso (CFMoto). Fernandez a 14., a wildcard induló Arbi Aditama (Honda) pedig a 15. lett a rajtrácson.

Scott Ogden (Honda) a Q2 záró szakaszában okozott ijedtséget, amikor a 4-es kanyarban magasan kiállt. Ennek következtében nem tudott a 17. helynél előrébb végezni.