четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueКаземиро с всички сили: Червените дяволи изравняват в последната секунда

Каземиро с всички сили: Червените дяволи изравняват в последната секунда

Какви драматични последни минути: Двубоят между Челси и Манчестър Юнайтед дълго време беше неравностоен, но краят компенсира много. Червените дяволи трябва да се притесняват за още един централен защитник.

През седмицата, въпреки силното представяне при победата с 2:0 над „шпорите“, имаше само една тема за обсъждане за „червените дяволи“: отстраняването на Кристиано Роналдо, който пропусна топ мача срещу ФК Челси.

Треньорът Ерик тен Хаг обаче искаше да се концентрира единствено върху спортната страна на играта на „Стамфорд Бридж“ и замени Фред само с Ериксен.

Havertz на пейката – линиите за нападение разочароват

Грамата между преследващите отбори започна изключително разконцентрирано, като и двата отбора не успяха да създадат много офанзивни действия, а прецизността и остротата в подаванията им напълно липсваха. Сините, чийто треньор Греъм Потър се отказа от Хаверц след разочароващото равенство без голове срещу Брентфорд, бяха първият отбор, който се озова в атака. Новите в отбора Стърлинг и Аубамеянг бяха едва забележими в системата 3-4-2-1.

Вместо това МанЮнайтед се посъвзе и имаше първите си възможности преди почивката чрез Рашфорд (28-ата минута) и Антъни (45.+1). Потеров реагира преди почивката, като включи Ковачич на мястото на Кукурела (36 г.) и премина към защита от четирима души, което помогна на „сините“ да влязат по-добре в мача.

Сълзи за Варан

Секция две след това имаше още по-малко акценти, за да предложи, тъй като Челси има по-добър контрол върху защитата, което означава, че почти нищо не се случи в двете наказателни области. След това „червените дяволи“ претърпяха горчив неуспех: след дълъг лупинг Варан се заби в тревата и бе заменен със сълзи на очи от французина, който вероятно е много притеснен за участието си на Световното първенство (60 г.).

Видимо шокирани, гостите направиха още по-малко, така че изведнъж сините бяха малко по-добри – но за първия шанс в целия мач беше нужна 73-ата минута. Чалоба насочи ъгъла на Маунт към горната част на напречната греда и създаде поне намек за опасност.

Драма в заключителните етапи

Трябваше да бъде отсъдена дузпа, иначе нямаше да бъде отбелязан гол – и така се случи: Малко преди това замененият МакТоминей спъна твърде силно Джокер Броя при корнер и съдията Стюарт Атуел трябваше да посочи бялата точка. Жоржиньо се погрижи за това и вкара привидно решаващия гол (87-и).

Но само привидно! МанЮнайтед имаше още един шанс и всъщност се възползва от него: Каземиро отправи удар с глава към вратата, Кепа все още беше на мястото си с една ръка и удължи топката до гредата. Оттам топката отскочи на линията и попадна в ръцете на испанеца, но свирката на съдията показа, че тя вече е била зад линията (90.+4).

Тогава Червените дяволи си осигуриха равенството в последната секунда и са непобедени в шест мача. Сините също така са непобедени под ръководството на Потър до момента.