péntek, május 17, 2024
HomeBasketballMeglepetés a buli előtt: az Alba legyőzi a Barcelonát

Meglepetés a buli előtt: az Alba legyőzi a Barcelonát

Három nehéz idegenbeli meccs után most elsősorban otthon van kihívója az Alba Berlinnek – és kedden meglepetést csinált a Barcelona ellen

A berlinieknek nem igazán volt esélyük – de kedd este pont ezt tették a Barcelona ellen. A világbajnok Johannes Thiemann vezette Albatroszok meglepetésre 74:70-re (38:41) legyőzték a második helyezett és kétszeres bajnok FC Barcelonát, és így meglepő győzelmet ünnepelhettek az alagsorban. A győzelem azt jelenti, hogy az Alba a tabella utolsó helyén áll az élvonalban.

Israel Gonzalez spanyol vezetőedző csapata gyengén kezdett a Barca ellen, korán 7:19-es hátrányba került – és sokan azt hihették, hogy ismét nem fog nyerni. Ezúttal azonban nem így történt. A berlini csapat talpra állt, és nekilátott a felzárkózásnak. Az Alba a játék irányításával brillírozott, különösen a félidő után

Berlin feljavult a szünet után

A Berlin testbeszéde sokat javult, míg a katalán sztáregyüttes egyre többször került gondba. A német klub a harmadik negyed elején egy 9:0-s futást produkálva hirtelen 47:44-re vezetett, sőt, szűk öt perccel a vége előtt már 13 ponttal is vezetett (70:57). A Barcelona ezután ismét közel került, de már nem tudott fordítani. Thiemann tizenkét ponttal és hét lepattanóval zárt 10 592 néző előtt, de a Berlin legjobbja Matt Thomas volt 13 ponttal.

A 15 meccsből mindössze három győzelemmel álló Berlinnek továbbra is gyakorlatilag nincs esélye a rájátszásba jutásra. Erre azonban jelenleg amúgy sincs kilátás, de a karácsony előtti, jövő pénteki (20.15 óra) Fenerbahce elleni isztambuli csúcsrangadóra igen.

Alba Berlin – FC Barcelona 74:70 (38:41)

Legjobb gólszerzők Alba Berlin: Thomas (13), Thiemann (12), Procida (11), Brown (10), Wetzell (10).
FC Barcelona: Laprovittola (15)
Nézők: 10592