петък, май 17, 2024
HomeBasketballЗакритата настилка също е на фокус: победа на Байерн при дебюта на...

Закритата настилка също е на фокус: победа на Байерн при дебюта на Ибака

Баварският баскетболен отбор успя да спечели първия си мач в лигата като фаворит – дори и да беше колеблив. В допълнение към спорта, вечерта фокусът беше насочен и към залната настилка.

Предвождани от световните шампиони Андреас Обст и Айзък Бонга, ФК Байерн спечелиха с малко дебютния си мач в BBL. Мюнхенският тим празнуваше победа с 96:87 (50:40) над Syntainics MBC в петък. Двамата германски интернационали допринесоха с по 15 точки за успеха, който все пак беше застрашен в заключителните минути. Най-резултатен за победата бе новопривлеченият Леандро Болмаро (16).

Освен върху баскетболистите на новия треньор на Байерн Пабло Ласо, фокусът беше върху LED пода в залата: линиите и маркировката на корта бяха дигитално изобразени върху високотехнологичната повърхност. По време на почивките и на полувремето 6500-те зрители в разпродадената зала се забавляваха с парти графики.

В спортно отношение фаворитите за титлата от Бавария имаха нужда от няколко минути, за да намерят своя ритъм – едва към края на първото полувреме домакините си проправиха път към преднината. Особено прецизният стрелец Обст, който зашемети баскетболния свят в спиращия дъха полуфинал срещу САЩ на Световното първенство, предизвика вълнение в BMW Park със своите тройки.

Съотборникът на Обст в DBB Денис Шрьодер по-рано вечерта беше наблюдавал като зрител изненадващата победа на Löwen Braunschweig над EWE Baskets Oldenburg с 91:86. Професионалистът от НБА, който бе избран за най-полезен играч на Световното първенство, е собственик на клуба от Брауншвайг.

Пропускане на игровата тренировка, за да се види с Ибака

Дългогодишната звезда от НБА Серж Ибака, който дойде в Бундеслигата като най-впечатляващото ново попълнение това лято, в някои сцени осезаемо липсваше игрова практика. Капитанът на Байерн Владимир Лучич отсъстваше поради контузия. Към края отборът на Ласо изведнъж позволи на гостите от Саксония-Анхалт отново да се доближат и трябваше да трепери за победата.

След старта в първенството мюнхенският тим ще започне и в Евролигата следващия четвъртък в германски двубой срещу Алба Берлин. Дотогава стъкленият LED под ще бъде отново демонтиран след еднократното тестово пускане.