петък, май 10, 2024
HomeEsportsОтказ в последната минута на финала: "RBLZ_Vejrgang" печели FC Pro Cup 1

Отказ в последната минута на финала: „RBLZ_Vejrgang“ печели FC Pro Cup 1

Anders ‘RBLZ_Vejrgang’ Vejrgang спечели „първия професионален турнир“ в EA SPORTS FC 24. В FC Pro Cup 1 датчанинът дори накара съперника си на финала да прекрати мача малко преди края.

След отпадането си на четвъртфиналите на Световната купа по футбол 2023 треньорът на RBLZ Даниел „Fehrminator“ Фер отново заяви, че неговото протеже Андерс „RBLZ_Vejrgang“ Вейрганг е най-добрият играч в света. През лятото обаче той не успя да предостави окончателното доказателство. Следващата възможност на датчанина ще бъде в EA SPORTS FC 24 и той показа впечатляваща ранна форма в четвъртък вечерта.

На FC Pro Cup 1, обявен за „първия професионален турнир“, „RBLZ_Vejrgang“ спечели директно. Срещу отчасти добре познати съперници като Ювал ‘Yuval’ Близовски (4:3) или Андер ‘Neat’ Тобал (1:0) той си проправи път до финала. Там го очакваше един от потенциалните му наследници като най-голям талант на ФИФА или ФК: 16-годишният Крис „КрисдеБур“ де Бур от отбора на Гулит и AZ Alkmaar.

Де Бур за Вежранга: „Досадно в тези ситуации „

‘RBLZ_Vejrgang’ поведе през първото полувреме (38-ата минута), но след това дълго време не успяваше да увеличи предимството си. До заключителната фаза: три гола в рамките на единадесет игрови минути (78-а, 87-а и 89-а) накараха „КрисдеБур“ да напусне играта преди последния съдийски сигнал. „Поздравления, той е наистина добър играч“, каза холандецът след това в своето предаване в Twitch: „Но и досаден в такива ситуации. Той се отнася прекалено сериозно.“ На Вежранг не трябваше да му пука.

В допълнение към състезателния старт на мечтите във FC 24, електронният спортист от RB Leipzig прибра и парична награда от 250 евро. Турнирите за купата на FC Pro се организират от двамата треньори Хавиер Вияр и Еду Кастелано. Последният е треньор на FC в Манчестър Сити. Неговият нов играч Матиас „Матиас“ Бонано, който преди няколко седмици премина при „небесносините“, не успя да победи де Бур на полуфинала.