вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueЖокерът Мактоминей прави разликата: Манчестър Юнайтед печели в Астън Вила

Жокерът Мактоминей прави разликата: Манчестър Юнайтед печели в Астън Вила

Манчестър Юнайтед спечели четвъртата си поредна победа във всички състезания с щастлива победа в Астън Вила. Резултатът означава, че разликата до място на международната сцена се е свила до пет точки

Манчестър Юнайтед, който започна с Варан на мястото на контузения Мартинес в сравнение с победата над Уест Хем с 3:0, започна по-добре мача и пропусна първите си шансове чрез Хьойлунд (13) и Гарначо (13). Няколко минути по-късно обаче „червените дяволи“ можеха да празнуват, след като Магуайър пресече корнер от Бруно Фернандес към свободния Хьойлунд, който нямаше проблеми да завърши от близка дистанция, за да изведе гостите напред (17′).

Онана на вратата – Рамзи пропуска

След това Юнайтед се отдръпна и допусна повече срещу първоначално бледите Лъвове. Онана трябваше да се намесва на два пъти, когато Макгин (24), а по-късно и Уоткинс (25) се опитаха да изравнят. Астън Вила стана все по-активен и пое контрола върху играта, но ударът на Рамзи прелетя вдясно (27).

Манчестър Юнайтед се концентрираше върху защитата и изчакваше контраатаки. До почивката обаче „червените дяволи“ не създадоха повече възможности срещу по-добрите „лъвове“ и на полувремето все пак водеха с 1:0.

Дуглас Луис изравни – Мактоминей леден

Астън Вила продължи да натиска за изравнителен гол и след почивката, но Онана се справи със задачата. Вратарят на Юнайтед показа великолепен рефлекс, спасявайки опита на Уоткинс от близка дистанция (48′). Тъй като „лъвовете“ увеличиха натиска си, „червените дяволи“ вече не можеха да му устоят и допуснаха закъснял изравнителен гол. След центриране на Бейли Дъглас Диас засече с крак и вкара в десния ъгъл (67′).

Манчестър Юнайтед се мобилизира малко в последвалия период и изтърва гол от нищото, но Гарначо за малко не уцели целта (71′). След като Дъглас Луис отново пропусна страхотен шанс да направи резултата 2:1 за Астън Вила, леденостудените „червени дяволи“ нанесоха късен удар чрез жокера МакТоминай (86′), за да постигнат в крайна сметка щастлива победа на „лъвовете“.

Напредващата неделя Ман Юнайтед е домакин на промотирания Лутън (17:30 ч.). Ден по-рано „виланите“ приемат Фулъм (16:00 ч.).