четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballДончич се сблъска с Мориц Вагнер при победата на Далас

Дончич се сблъска с Мориц Вагнер при победата на Далас

Макси Клебер спечели двубоя срещу Франц и Мориц Вагнер от Орландо Меджик с Далас Маверикс. Денис Шрьодер отпразнува домакинската победа на Бостън Селтикс над Чикаго Булс.

Мавс надделяха със 108-92 в събота (местно време) и продължават да са в завладяваща форма. Това беше осмата победа на тексасците от последните девет мача.

Мавс успяха да призоват Кристапс Порзингис и старши треньора си Джейсън Кид, който доскоро беше под карантина в Корона. За Порзингис това беше първият мач след двуседмична почивка. С 19 точки Порзингис стана вторият най-добър реализатор на Далас след суперзвездата Лука Дончич (23 точки). Макси Клебер започна отново и вкара три точки. За Орландо Мориц Вагнер беше най-резултатен за Magic с 16 точки, а Франц Вагнер вкара 6 точки.

В началото на четвъртата четвърт Дончич и Мориц Вагнер имаха кратка разправия. Вагнер шумно отбеляза успешното действие на съотборник точно пред Дончич, след което Дончич избута германския център. И двамата получиха технически фаул за действията си.

Победа за „Селтикс“ на Шрьодер

Денис Шрьодер отпразнува домакинската победа над Чикаго Булс със 114:112 с Бостън Селтикс. След по-ранното слабо представяне срещу Филаделфия без кош, Шрьодер игра силно и отбеляза 16 точки, 8 асистенции и 6 борби. Германският национал се изяви и във финалната фаза. Селтикс обърнаха мача с 8:0 в последната минута и половина.

Лейкърс претърпя най-високото си поражение за сезона

Лос Анджелис Лейкърс претърпя най-високото си поражение за сезона срещу Денвър Нъгетс. Отборът около суперзвездата Леброн Джеймс загуби с 96-133. В резултат на това Nuggets остават пред Lakers на шесто място и по този начин се класират директно за плейофите. Джеймс поведе „Лейкърс“ с 25 точки, а Никола Йокич записа осмия си трипъл-дабъл за сезона за „Нъгетс“ (17 точки, 12 борби, 13 асистенции).

Durant контузено коляно

По време на категоричната победа на Бруклин Нетс срещу Ню Орлиънс Пеликанс със 120:105 кандидатът за MVP Кевин Дюрант трябваше да напусне играта по-рано. След като суперзвездата отбеляза 12 точки през първата четвърт, малко след началото на втория период противникът Брус Браун падна върху коляното си, а впоследствие от Nets заговориха за разтежение. Очаква се ядрено-магнитният резонанс в неделя да даде повече информация.