четвъртък, март 28, 2024
HomeBasketballДончич извежда Мавс до равенство със Сънс - нов рекорд на франчайза

Дончич извежда Мавс до равенство със Сънс – нов рекорд на франчайза

В плейофната серия между Далас Маверикс и Финикс Сънс всичко отново е открито. Също така между Маями и Филаделфия.

Мавс спечелиха четвъртия гейм след третия, за да се придвижат от 0:2 до 2:2 в четвъртфиналния двубой. Мачът в сряда продължава във Финикс, където Далас загуби първите две срещи.

J Точно както при победата със 103-94 в първия домакински мач, Максимилиан Клебер & Co. успя да контролира нападението на Suns през по-голямата част от времето в неделя вечер (CEST). С преднина от 37:25 след първата четвърт, в крайна сметка те надделяха със 111:101. В първите два мача Suns все още отбелязваха средно по 125 точки.

„CP3“ с проблеми с фаула

Този път 35-те точки на Девин Букър не бяха достатъчни за най-добрия отбор в основния кръг. Крис Пол, който имаше 19 и 28 точки в началото на серията, има само пет точки и седем асистенции за 23:01 минути и трябваше да се справя с проблемите с фаловете в началото.

Лука Дончич се отличи за домакините с 26 точки, 11 асистенции и 7 борби. Клебер има 11 точки и 7 борби за 34:04 минути. Далас беше особено убедителен от линията за три точки: 14-те успешни хвърляния от разстояние през първото полувреме поставиха рекорд на франчайза. „Отборът беше страхотен“, каза Дончич, „когато играем здраво, сме опасни.“

Семейството на Павел е обидено

Видимо е, че при това четвърто разиграване е имало инцидент. Твърди се, че фен на Mavs е тормозил семейството на играча на Suns Крис Пол. „CP3“ се оплака от това в Twitter. Един зрител беше изведен от залата. „Това беше неприемливо поведение и няма да бъде толерирано“, заявиха Маверикс.

Harden води 76ers до втора победа над Маями

2-2 в друга серия, когато Джеймс Хардън изведе Филаделфия 76ers до втора победа в четвъртия мач срещу Маями Хийт. „Брадата“ беше най-добрият реализатор на своя отбор с 31 точки, девет асистенции и шест тройки при победата със 116-108 (64-58). „Човекът с маската“ Джоел Ембийд добави дабъл-дабъл с 24/11.

След равностойно начало домакините успяха да се откъснат през втората четвърт и запазиха преднината си до края. Дори 40 точки на бившата звезда на Фили Джими Бътлър не бяха достатъчни за победата на гостите.