вторник, март 19, 2024
HomeLigue 1Troyes наваксва 0:2 при шампионите от PSG

Troyes наваксва 0:2 при шампионите от PSG

Париж Сен Жермен отдавна е шампион в Лига 1 и приключва сезона си с лежерно темпо. В неделя Троа взе точка на „Парк де Пренс“, а ПСЖ завърши с трето поредно равенство.

Дългогодишните шампиони се изправиха срещу Троа в Принсес Парк с пълен офанзивен състав. И започна добре за звездния ансамбъл на парижани: след центриране на Ди Мария Маркиньос вкара на втора греда за ранното 1:0 (6.). Когато Палмър-Браун фаулира Мбапе в наказателното поле и Неймар изпълни дузпата (25-и), всичко изглеждаше така, както се очакваше.

Накрая обаче грешка на Нуно Мендес върна аутсайдерите в мача. Левият защитник подаде пред собственото си наказателно поле право към нападателя на Troyes Угбо. Угбо не се поколеба и вкара с мощен удар в левия ъгъл (30-и). След почивката нещата за гостите станаха още по-добри: Кимпембе събори Рипарт в наказателното поле, а Тардьо вкара от дузпа с нахална паничка (49-и).

PSG едва започна да работи. Вторият гол на Неймар беше отменен след видеозапис, тъй като преди това Мбапе беше бутнал Палмър-Браун (59.). Играта отново стана опасна едва в заключителната фаза: Маркиньос стреля с глава малко над (84-и), а Меси удари горната част на напречната греда (90.+1).

Така че шампионите за трети пореден път играят само за равенство в лигата. Точката доближава Троа още една крачка до целта им да останат в лигата.