kedd, március 19, 2024
HomeBasketballDoncic vezetésével a Mavs döntetlenre hozta a Sunst - Új franchise-rekord

Doncic vezetésével a Mavs döntetlenre hozta a Sunst – Új franchise-rekord

A Dallas Mavericks és a Phoenix Suns rájátszás-sorozatában ismét minden nyitott. Miami és Philadelphia között is.

A Mavs a harmadik után a negyedik meccset is megnyerte, így 0:2-ről 2:2-re elhúzott a negyeddöntős párharcban. A szerdai meccs Phoenixben folytatódik, ahol a Dallas az első két találkozót elveszítette.

Mint ahogy az első hazai meccsen aratott 103-94-es győzelemnél, úgy vasárnap este (KEK) is Maximilian Kleber & Co. nagyrészt kontrollálni tudta a Suns támadójátékát. Az első negyed után 37:25-ös előnnyel a hátuk mögött végül 111:101-re győztek. Az első két meccsen a Suns még mindig 125 pontot jegyzett átlagban.

„CP3” faultproblémában

Ezúttal Devin Booker 35 pontja sem volt elég az alapszakasz legjobb csapatának. Chris Paul, aki a sorozat elején 19 és 28 pontig jutott, 23:01 perc alatt mindössze öt pontra és hét asszisztra volt képes, ráadásul korán faultproblémákkal küszködött.

A házigazdáknál Luka Doncic 26 ponttal, tizenegy assziszttal és hét lepattanóval tűnt ki. Kleber 34:04 perc alatt tizenegy pontot és hét lepattanót szerzett. A Dallas különösen a hárompontos vonalról volt meggyőző: a 14 sikeres távoli dobás az első félidőben franchise-rekordot jelentett. „A csapat nagyszerű volt” – mondta Doncic, „amikor keményen játszunk, veszélyesek vagyunk.”

Paul családját megsértik

Úgy tűnik, volt egy incidens ezen a negyedik játékon. Egy Mavs-szurkoló állítólag zaklatta a Suns játékos Chris Paul családját. „CP3” a Twitteren panaszkodott erre. Az egyik nézőt kikísérték az arénából. „Ez elfogadhatatlan viselkedés volt, és nem tűrjük el” – közölte a Mavericks.

Harden vezetésével a 76ers második győzelmét aratta a Miami ellen

2-2 egy újabb sorozatban, mivel James Harden a Philadelphia 76ers második győzelmét is megszerezte a Miami Heat elleni negyedik mérkőzésen. „The Beard” 31 ponttal, kilenc assziszttal és hat hármassal csapata legjobbja volt a 116-108-as (64-58) győzelem alkalmával. A „maszkmester” Joel Embiid 24/11-es dupla-duplát hozott össze.

Kiegyenlített kezdés után a házigazdák a második negyedben elhúztak, és a végéig megőrizték előnyüket. Még az ex-Philly-sztár Jimmy Butler 40 pontja sem volt elég a vendégeknek a győzelemhez.