петък, май 3, 2024
HomeFootballДесет хага все още непокътнати: Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас

Десет хага все още непокътнати: Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед отново беше непобедим в третия тест от подготовката си. Срещу съперника от Висшата лига Кристъл Палас Марсиал, Санчо и Рашфорд направиха разликата

След успешните тестове срещу ФК Ливърпул и Мелбърн Виктори, Ерик тен Хаг разчиташе на кадри, които вече се бяха доказали по време на предсезонното турне на „червените дяволи“ в Тайланд и Австралия – в състава липсваха новите попълнения Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес, както и Кристиано Роналдо, който продължава да отсъства от отбора и според слуховете иска да смени клуба си. Вместо това Санчо, Фернандес, Рашфорд и Марсиал отново започнаха в предни позиции, а Магуайър и Линдельоф оформиха централната защита.

Butland се изчиства силно и трябва да излезе, резервата Matthews хваща 0:1

Но дори и без гореспоменатите играчи английските рекордьори започнаха добре: Фред подаде топката на Марсиал в идеалния момент, който изпробва Бътланд от остър ъгъл (10.). Това не беше последната силна акция на французина, а на английския вратар, който нарани пръста си по време на спасяването и трябваше да бъде заменен от Матюс. Няколко минути по-късно Марсиал успя да се разпише и да поведе. След като новото попълнение Малакия, който се интегрира добре в стартовата единайсеторка, подаде към Далот, португалският десен бек копна топката над защитната верига на съперника, където Марсиал уверено взе топката от въздуха и от близко разстояние преодоля Матюс (18).

След това Кристъл Палас пое контрола върху играта и създаде добри шансове чрез Ебиоуей и Рак-Сакии, които бяха осуетени от де Хеа. Малко преди почивката Марсиал отново се озова пред Матюс, след като Рашфорд подаде рязко в петте метра отляво. На полувремето обаче резултатът остана 1:0, тъй като и вратарят на лондончани, и френският бранител пропуснаха да се разпишат.

Красива комбинация за 2:0 – Марсиал завършва силното си представяне

Червените дяволи започнаха второто полувреме с ван де Беек, който веднага им се отблагодари за усилията с асистенция. Въпреки това Санчо и отново силният Марсиал изиграха главните роли за гола на Рашфорд. Последният взе топката от въздуха и противниците си от ситуацията, след което взе със себе си бившия играч на Дортмунд, който подготви колегата си с пас. Вместо да потърси своя финал, Марсиал дриблира към Ван де Беек, който на далечната греда вдигна свободно стоящия Рашфорд. Англичанинът покачи на 2:0 от близко разстояние (49-и).

Марциал сложи край на изключителното си представяне в час, когато поддържаше темпото на контраатака и вдигна връхлитащия Санчо. Англичанинът не можа да бъде настигнат и стреля неспасяемо до десния стълб (60-та минута). След това Ten Hag направи няколко промени и привлече девет нови играчи. Потокът на играта намаля и Crystal Palace намали изоставането си. При корнер отдясно Уорд се справи със заместника си Телес и ударът му с глава също преодоля де Хеа (74). Въпреки гола лондончани не успяха да предотвратят третата си победа в третия мач под ръководството на Ерик тен Хаг. Също и защото младокът на Юнайтед Уил Фиш спря контраатака със спешно спиране (червен картон, 84-ата минута) и така предотврати нов гол.