kedd, május 14, 2024
HomeFootballTíz Hag még mindig hibátlan: a Manchester United legyőzte a Crystal Palace-t

Tíz Hag még mindig hibátlan: a Manchester United legyőzte a Crystal Palace-t

A Manchester United a felkészülés harmadik erőpróbáján is verhetetlen volt. A Premier League-rivális Crystal Palace ellen Martial, Sancho és Rashford jelentette a különbséget

A Liverpool FC és a Melbourne Victory elleni sikeres teszteket követően Erik ten Hag olyan személyekre támaszkodott, akik már bizonyítottak a Vörös Ördögök thaiföldi és ausztráliai előszezoni túráján – az új szerzemények, Christian Eriksen és Lisandro Martinez hiányoztak a keretből, ahogy Cristiano Ronaldo is, aki továbbra is hiányzik a csapatból, és a pletykák szerint klubváltásra vágyik. Helyette Sancho, Fernandes, Rashford és Martial kezdett ismét elöl, Maguire és Lindelöf alkotta a középső védelmet.

Butland erősen tisztáz, le kell jönnie, a csereként beálló Matthews megfogja a 0:1

De még az említett játékosok nélkül is jól kezdett az angol rekordbajnok: Fred a tökéletes pillanatban tette át a labdát Martialnak, aki éles szögből tesztelte Butlandet (10.). Nem a francia volt az utolsó erős akciója, hanem az angol kapusé, akinek a védés közben megsérült az ujja, és le kellett cserélni Matthewsra. Néhány perccel később Martial tudott betalálni a vezetésért. A kezdő tizenegybe jól beilleszkedő, új szerzemény Malacia keresztlabdája után Dalothoz, a portugál jobbhátvéd átpasszolta a labdát az ellenfél védőláncán, ahol Martial magabiztosan szedte ki a levegőből a labdát, és közelről jobbal vette át Matthews-t (18.).

A Crystal Palace ezután átvette a játék irányítását, és jó lehetőségeket alakított ki Ebiowei és Rak-Sakyi révén, amelyeket de Gea meghiúsított. Nem sokkal a szünet előtt Martial ismét Matthews előtt találta magát, miután Rashford balról érkező keresztlabdáját élesen küldte az ötméteres területre. A félidőben azonban maradt az 1-0, mivel a londoniak kapusa és a francia kölcsönjátékos is szűken hibázott.

Nagyszerű kombinációval 2-0 – Martial szépített

A második félidőt van de Beek kezdte a Vörös Ördögökkel, aki rögtön egy assziszttal hálálta meg a fáradozásukat. Rashford góljában azonban Sancho és az ismét erős Martial játszotta a főszerepet. Utóbbi egy labdát vett ki a levegőből, az ellenfeleit pedig a helyzetből, majd magával vitte az ex-dortmundi játékost, aki egy tűpontos passzal hozta helyzetbe kollégáját. Martial ahelyett, hogy a saját befejezését kereste volna, van de Beekhez cselezett, aki a távoli kapufánál felvette a szabadon álló Rashfordot. Az angol közelről 2-0-ra szépített (49.).

Martial egy órán belül tette fel a pontot a kiemelkedő teljesítményére, amikor egy ellentámadásnál tartotta a tempót, és felvette a felfutó Sanchót. Az angolt nem lehetett utolérni, és lövését megállíthatatlanul helyezte a jobb kapufa mellé (60.). A Ten Hag ezután több változtatást hajtott végre, és kilenc új játékost hozott be. A játék folyása csökkent, és a Crystal Palace csökkentette a hátrányt. Egy jobb oldali szögletből Ward ugratta ki a csereként beállt Telles-t, és fejese de Geát is megelőzte (74.). A londoniak a gól ellenére sem tudták megakadályozni a harmadik győzelmüket Erik ten Hag irányítása alatt a harmadik mérkőzésen. Azért is, mert a United fiatalja, Will Fish vészleállítással (piros lap, 84.) megállított egy ellentámadást, és ezzel megakadályozta az újabb gólt.