петък, май 3, 2024
HomeFootballДейвис не може да предотврати шока в Канада - Мексико го направи...

Дейвис не може да предотврати шока в Канада – Мексико го направи драматичен

Въпреки двата гола на Алфонсо Дейвис, Канада изненадващо не успя да достигне до четвъртфиналите на Лигата на нациите на КОНКАКАФ. Мексико едва се спаси от тази съдба – и по този начин си осигури билет за Копа Америка.

Само преди година националният отбор на Канада участва в Световното първенство по футбол за първи път от 1986 г. насам – но сега се усеща тревога. В сряда вечер (централноевропейско време) Алфонсо Дейвис &; Ко изненадващо загубиха втория мач от четвъртфинала на Лигата на нациите на КОНКАКАФ у дома от Ямайка с 2:3.

В резултат на това канадците не само бяха елиминирани от състезанието, но и пропуснаха директния билет за Копа Америка 2024, който твърдо планираха. Вместо това сега те ще трябва да се надяват на плейофите през март, в които четирите загубили четвъртфиналиста в Лигата на нациите ще изиграят още двама участници.

След победата с 2:1 като гост в първия мач срещу Ямайка първоначално всичко изглеждаше по план във втората среща: Професионалистът от Байерн Дейвис даде преднина на домакините с 1:0 на почивката с 15-ия си международен гол. Но нещата се промениха в едно диво второ полувреме пред 17 588 зрители в Торонто.

Двойното попадение на Шамар Никълсън (62-ра/66-та) веднага беше отменено от Исмаел Коне, който направи 2:2 (69-та) след асистенция на Дейвис. Спорна дузпа за игра с ръка, която оцеля и след проверката на VAR и беше реализирана от Боби де Кордова-Рейд (78′), обаче окончателно изведе гостите на пътя към победата. Дори късното продължения, след като на Демарай Грей беше показан жълт картон (84′), не помогна на Канада

Единадесетата минута на продължението и дузпите спасиха Мексико

Мексико, от друга страна, избегна подобен шок по драматичен начин. Срещу Хондурас световният номер 12 изравни поражението с 2:0 от първия мач с гол на професионалиста от Уест Хем Едсон Алварес в единадесетата минута на продължението, а след това запази предимство при изпълнението на дузпи. Сезар Уерта получи правото да изпълни окончателно решаващата дузпа за 4:2 на три пъти, тъй като вратарят Едрик Менхивар на два пъти твърде рано напусна вратарската си линия

На финала на Лигата на нациите Мексико сега ще се изправи срещу Панама на полуфинала през март, а Ямайка ще се изправи срещу защитаващите титлата си САЩ. Още по-ценно за четирите отбора обаче е потвърждението на участието им в Копа Америка