четвъртък, април 25, 2024
HomeLigue 1Двоен неуспех: Париж губи Серхио Рамос и съотборник

Двоен неуспех: Париж губи Серхио Рамос и съотборник

След разочароващото равенство 1:1 в Лисабон Пари Сен Жермен претърпя още един неуспех в лигата. Те успяха да измъкнат само нулево равенство срещу клуба от дъното на класирането Реймс, а Серхио Рамос също беше изгонен.

PSG Треньорът Кристоф Галтие даде почивка на някои от играчите си след равенството 1:1 срещу Бенфика Лисабон. Хакими, Витиня, Нуно Мендеш, Неймар и Меси отсъстваха от стартовата единадесеторка, а Мукиеле, Фабиан, Хуан Бернат, Сарабия и Солер бяха нови.

Мбапе беше самотният забавляващ се играч в предната част – и той очевидно се бореше в тази роля срещу отбор на Реймс, който стоеше дълбоко, сменяше се добре, беше увлекателен в двубоите и по този начин държеше щетите далеч от собственото си поле.

По принцип обаче това беше мач на един гол – този на вратаря на Stade Диуф, който дълго време остана без работа и беше истински предизвикан едва след 33 минути. Той спаси страхотно удара на Мбапе, който стреля от малък ъгъл. Това остана единственият шанс, който си заслужаваше да бъде споменат през първото полувреме. PSG не можеше да бъде доволен от собственото си представяне, фаворитите бяха твърде помпозни, твърде невдъхновени и твърде пасивни.

Сержио Рамос е зает със събирането на изпращания

След това Серхио Рамос прекали с протеста си срещу жълт картон и веднага бе изгонен с червен от съдията Пиер Гайост (41.). Това беше 21-вото отстраняване на испанеца в Ла Лига или Лига 1 – със седем повече от всеки друг защитник от петте водещи първенства през 21-ви век.

Нещата не се подобриха след почивката, като парижани се грижеха повече за сигурността си, тъй като бяха в числено превъзходство. Зенели изпробва Донарума (52-ра минута), а от другата страна резервата Неймар пропусна отляво (67-а минута).

Във финалната фаза Реймс започна да изпитва проблеми със силите си и PSG си върна малко от предимството – но равенството 0:0 все още беше недостижимо.

По този начин парижкият милионерски отбор провали генералната репетиция за втория етап в Шампионската лига във вторник срещу Бенфика. Следващата неделя (20.45 ч.) те ще играят лечение в лигата срещу най-близките си съперници Olympique Marseille.