понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueДарвин в продължението на мача: Ливърпул победи смелия Нотингам в края на...

Дарвин в продължението на мача: Ливърпул победи смелия Нотингам в края на мача

С гол в последната минута на Дарвин Нунес ФК Ливърпул победи храбрия Нотингам Форест и спечели важни три точки в Чемпиъншип

Последният път, когато ФК Ливърпул празнуваше победа като гост във Висшата лига в Нотингам, беше през 1984 г. и отборът на Юрген Клоп беше решен да сложи край на тази серия. От самото начало обаче това беше труден мач за ЛФК, които започнаха 27-ия ден като лидери в лигата. Нотингам, за който треньорът Нуно Есперито Санто пусна в игра четири свежи лица – Селс, Омобамиделе, Домингес и Хъдсън-Одой – в сравнение със загубата от Манчестър Юнайтед с 1:0 за ФА Къп, наложи натиск от самото начало.

Ориги даде първа преднина на Нотингам в 15-ата минута, като ударът му от втора греда за малко не попадна във вратата на „червените“. Ливърпул, които започнаха мача и с четири нови попълнения (Конате, Робъртсън, Мак Алистър и Луис Диас) след победата с 3:0 над Саутхемптън, първоначално изпитваха затруднения и трябваше да благодарят на вратаря Келехер, че не изостанаха. Ирландецът спаси силен шут на Еланга (25′).

Omobamidele спасява на линията

След това червените само влязоха по-добре в играта: Луис Диас имаше първия чудесен шанс да поведе. Ударът му от близка дистанция беше отразен точно над гредата от централния защитник Мурильо (28). Отборите се оттеглиха на почивката без голове.

След подновяването на играта Робъртсън имаше следващия шанс да поведе: левият бек получи директно от Домингес, но Омобамиделе спаси на голлинията (50′).

Влизането на бившия играч на Берлин Авония даде нов импулс на домакините в атака и нигериецът бе замесен в следващата добра възможност за домакините малко след като влезе като резерва в 65-ата минута. След като нападателят си осигури топката в наказателното поле, Тофоло подаде на свободно стоящия Еланга, който от девет метра стреля встрани от вратата (66′).

С последното действие: Дарвин насочва Ливърпул към победата

Десет минути по-късно Диас тръгна на спринт от лявото крило и след единоборство потърси начин да завърши от около 18 метра. Колумбиецът обаче стреля встрани от вратата (76′). В заключителните етапи „червените“ натиснаха, за да отбележат щастливия гол, но вратарят на Форест Селс запази резултата равен със страхотно рефлекторно спасяване. Мурильо неволно бе отклонил ъглов удар към собствената си врата, но стражът му направи силно спасяване от близко разстояние (90.+5). Точно когато изглеждаше, че Нотингам ще вземе точките, Дарвин Нунеш удари в сърцето на „трикольорите“. Хъдсън-Одой трябваше да изчисти топката след корнер, но бившият играч на Леверкузен загуби топката от Мак Алистър. Последвалото му центриране намери главата на Дарвин, който кимна от близко разстояние (90.+9).

В крайна сметка „червените“ си осигуриха важния требъл като гост, който сложи край на дългата серия на Ливърпул без победа в Нотингам. Нотингам Форест се завръща в игра следващата неделя (15:00 ч.), когато гостува на Брайтън. Ливърпул се изправя срещу Спарта Прага в последния 16-и кръг на Лига Европа в четвъртък (18:45 ч.).