четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballЗавръщането на Улм не е достатъчно: Кемниц печели топ мача - MBC...

Завръщането на Улм не е достатъчно: Кемниц печели топ мача – MBC въздъхва с облекчение

BBL в събота вечер: Първоначално вниманието беше насочено към битката за оставане в лигата, като MBC постигна важна победа срещу Рощок. В топ мача между втория в класирането Кемниц и шампиона Улм, „деветките“ изглеждаха като сигурни победители – преди Улм отново да направи мача наистина вълнуващ

Изненадващият отбор на Нинерс Кемниц остава основен съперник на лидерите в ББЛ Байерн Мюнхен. Благодарение на много силното първо полувреме нинерите победиха ратифарма Улм с 83:82 (49:31); това беше четвърто поражение в последните пет мача за претендентите за плейофите Улм.

Фаворитите от Кемниц, които за последно бяха победени с 80:89 от Байерн в топ мача, имаха превъзходство от самото начало. През първия период „деветките“ дръпнаха с 13 точки, а в хода на първото полувреме водеха с цели 20 точки.

Водени от Кевин Йебо и Ахер Угуак (по 16 точки), Кемниц едва успяха да задържат преднината си след последния порив на съперника. Действащите шампиони се пребориха да се доближат до една точка в последния период, но слам-данк на ДеАндре Лансдаун и сигурното докосване на Хемниц от линията за свободни удари подпечатаха резултата в последната минута.

Ползи за Лудвигсбург – победа за МВС в мазето

МГП Ризен Лудвигсбург се възползва от резултата. В напрегнат двубой между претендентите за плейофите Лудвигсбург надделя с 86:72 (40:46) в Раста Вехта и се изравни с Улм и Вехта с показатели 14-8.

В началото на последната четвърт Раста все още водеше, но гигантите наваксаха с яростна серия от 23:0, за да спечелят победата. Изминаха почти десет минути, преди Вехта да отбележи гол в последния период. Джейвон Грейвс поведе Гигантите към победата с изключителните 28 точки.

Този следобед МВС вече си бяха осигурили важна победа в борбата за оставане в лигата. Вайсенфелс (7-15) победи преките си съперници от Рощок (106-102) пред собствените си фенове и вече има една победа повече от „морските вълци“ (6-15) и три повече от Крайлсхайм (4-18) на първото място за изпадане. Чарлз Калисън поведе домакините с 27 точки.