неделя, май 5, 2024
HomeFootballГосенс вкарва гол, за да реши мача срещу Милан: Интер стига до...

Госенс вкарва гол, за да реши мача срещу Милан: Интер стига до финала за купата

Интер Милано спечели втория мач от полуфинала за Копа Италия срещу Милан с 3:0. С голове на Лаутаро Мартинес и Робин Госенс „нерадзурите“ стигнаха до финала.

Първият полуфинален мач между двата отбора от Милано завърши 0:0. Във втория мач треньорът на Интер Симоне Индзаги направи три промени в сравнение с последното поражение с 3:1 в Специя, като замени д’Амброзио, Дъмфрис и Дзеко (всички на пейката) с де Врий, Дармиан и Лаутаро Мартинес. Треньорът на АС Стефано Пиоли остави една промяна в защитата след поражението с 2:0 от Дженоа миналия уикенд, като капитанът Калабрия започна на мястото на Габия, който беше на пейката.

На стадион „Guiseppe Meazza“ Интер започна перфектно с Лаутаро Мартинес, който оправда включването си в стартовата единадесеторка в четвъртата минута, когато с воле направи 1:0 за „нерадзурите“. Милан се нуждаеше от известно време, за да се възстанови от този удар. Първата добра възможност за гол пропусна Рафаел Леао, чийто удар попадна във външната страна на мрежата (12-и).

Lautaro Martinez вдига – голът на Милан не се брои

След малко по-малко от половин час росонерите изживяха най-добрата си фаза, в която създадоха няколко добри шанса. Първо Рафаел Леао отново не успя да се справи с Ханданович (28.), а малко след това и със Салемайкерс (30.). Тонали също пропусна (32), а Милан продължи да гони дефицита, който се увеличи преди почивката: Лаутаро Мартинес преодоля Майгнан във вратата на Милан, този път с лоб и след красив пас от Корреа (40).

След почивката първият добър шанс отново принадлежеше на бранителите: Лаутаро Мартинес този път не успя да преодолее Maignan (52.). Но след това, както и в средата на първото полувреме, Милан стана по-силен – и за кратко се зарадва на изравнителния гол. Голът на Бенасер от ъглов удар обаче беше отменен от съдията Маурицио Мариани след разглеждане на телевизионните кадри, тъй като Калулу беше в офсайд, а Ханданович му беше попречил да види (66.).

Госенс вкара малко след като влезе като резерва и за първи път за Интер

Непризнатият гол прекърши играта на AC: Милан не можеше да се събере твърде много. Вместо това, Интер се възползва от времето, а Госенс влезе в една от многото промени. Германският национал беше на терена само три минути, когато вкара от близко разстояние след красива комбинация между Видал и Брозович и направи резултата 3:0 (82-ра минута). Това е не само решаващият гол в градското дерби на Милано, но и първият гол на Госенс с фланелката на Интер.

Финалът на Coppa Italia ще се проведе на 11 май. След това Интер ще срещне победителя от втория полуфинал между Ювентус Торино и AC Флоренция.

В Серия А двата отбора на Милан се изправят срещу клубове от италианската столица този уикенд. Докато Интер е домакин на AS Roma в събота вечер (18:00 ч.), Милан има още един ден за възстановяване: „росонерите“ приемат Лацио Рома чак в неделя (20:45 ч.).