четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AГолът на Влахович не е достатъчен за Юве: Интер остава на върха...

Голът на Влахович не е достатъчен за Юве: Интер остава на върха в класирането

Две бързи контраатаки през първото полувреме на Дерби д’Италия между Ювентус и Интер Милано доведоха до равенство 1:1. По този начин „нерадзурите“ запазиха преднината си от две точки пред „Старата госпожа“ на върха в Серия А.

Дерби д’Италия в последното си издание беше истински топ мач в този 13-и ден на Серия А след дълго време. Както лидерите в лигата Интер, така и Старата госпожа, дебнеща на две точки зад тях, бяха впечатлили с победни серии в предишните седмици – и така в неделя вечер в Торино всичко се въртеше около върха на таблицата.

Треньорът на Юве Масимилиано Алегри изненада всички с 23-годишния Кавиля, който замени Локатели при победата с 2:1 над Каляри Калчо. Рабио и Влахович също започнаха на мястото на Мирети и Кийн. Междувременно Интер направи само една смяна след победата с 2:0 над Фрозиноне: Де Врий влезе на мястото на контузения Бастони

Мачът се характеризираше с дълги периоди на владеене на топката, като защитите работеха компактно срещу нея и допускаха много малко. Милан откри единствената разлика в началната фаза: След дълго вкарване и пас от Рабио обаче Киеза пропусна от 15 метра (15-и).

Влахович си вкара дебютния гол

Нещата обаче станаха наистина опасни, когато отборът натисна напред на скорост. Точно това се случи, когато Торино пое инициативата. Именно Влахович сам инициира откриващия гол, като спечели топката в средата на терена. След това топката се върна през Киеза отляво към сърбина в центъра, който не даде никакъв шанс на стража на Интер Зомер с нисък удар от 15 метра (27′).

Juventus, които бяха допуснали само един гол в предишните си седем мача, сега можеха да разчитат на силната си защита, но в един случай бяха хванати натясно. Бързият отговор беше даден с бърз пробив отдясно, при който Тюрам намери в центъра своя партньор в атаката Лаутаро Мартинес, който от своя страна вкара с лекота (33′). След това темпото отново спадна, топката циркулираше предимно през защитата, а шансовете бяха малко. Отборите се оттеглиха на полувремето при резултат 1:1.

През второто полувреме също нямаше големи фойерверки. Турам все пак стреля от обещаваща позиция, но не уцели добре топката и не успя да отправи истинско предизвикателство към Шчесни (50′).

Трудно второ полувреме – свирки за Куадрадо

В крайна сметка това беше просто един мач от горната част на таблицата без реални шансове. Макар че и двете атакуващи линии не влязоха много в игра, съответните защити поне успяха да се отличат. Смяната на Куадрадо предизвика вълнение, тъй като той беше посрещнат с бурни освирквания от бившия си клуб Юве (който се присъедини към шампиона Интернасионал със свободен трансфер, след като договорът му изтече през лятото) – а самият той можеше само да се усмихне за това. Колумбиецът все още показваше атлетизъм отдясно, но вече не беше в състояние да създаде и реална опасност

Така че остана заслужено равенство 1:1, което остави ситуацията на върха непроменена, като Интер все още има две точки преднина пред Юве на върха в Серия А. Сега „нерадзурите“ трябва да се изправят срещу Бенфика Лисабон в Шампионската лига в сряда (21:00 ч.), преди да пътуват до Наполи в първенството в неделя (20:45 ч.). Ювентус Торино гостува на Монца в петък (20.45 ч.)