сряда, май 1, 2024
HomeSerie AВолето на Бенасер продължава да радва Милан

Волето на Бенасер продължава да радва Милан

Милан остава мерило за всичко в Серия А. Малката им победа в Каляри тази събота беше третата им поредна победа с 1:0 – включително мечтан гол и схватка със Златан Ибрахимович.

В началото на сезона Милан все още имаше повече магия и вкара повече голове. Но както всички знаят: дори победа с 1:0 води до желания резултат. А тази събота росонерите отбелязаха третия си пореден гол.

Как се стигна до това? По труден начин. След първоначално напрегнатото начало на мача, в което Жиру стреля свободно пред вратаря Краньо (7-ата минута), Кесие с удар в гредата (12-ата минута) и Брахим Диас (13-ата минута) не успяха да вкарат, голяма част от действията просто се проточиха.

Това се дължеше и на факта, че трудолюбивите сардинци не успяха да измислят нищо креативно на своя стадион, за да поставят в центъра на вниманието двамата целеви играчи Паволети и Жоао Педро. Само Граси стреля опасно от дистанция (37.)

Bennacer гърми, напречната греда спасява

Две неща направиха разликата в края.

Първо, Милан започна с голям натиск след подновяването на играта, а Тео, който беше много активен тази вечер, изпробва вратаря Краньо с далечен удар (51-ви). Малко по-късно дойде и най-важното събитие в мача: Жиру дриблира и стреля в центъра на наказателното поле към дебнещия Бенасер. 24-годишният играч не се нуждаеше от много време, за да вкара топката във вратата отляво (59-и).

В заключителната фаза обаче ломбардите почиваха твърде много в Сардиния и не завършваха контраатаки за евентуално 2:0, което почти им се реваншира. Особено в 90-ата минута в невероятна сцена: След остро центриране отдясно, дивата карта Кейта Балде се размина на косъм с топката, а Паволети скочи на топката и удари напречната греда с глава отблизо. След това Марин се включи в играта, но топката не влезе в игра. Също така, защото Bennacer и вратарят Maignan бяха на място.

С необходимата порция късмет Милан най-накрая вкара 20-ата си тройка, като по този начин подпечата първото място пред Наполи (2:1 срещу Удинезе) и отново провалящия се шампион Интер (само 1:1 срещу Флоренция).

Подигравки и расизъм?

Неприятна странична бележка: Веднага след последния съдийски сигнал гневът сред играчите все още се разпалваше, а на терена в продължение на минути имаше огромна кавга. Сред тях беше и късната смяна Ибрахимович, който влезе в схватка с някои играчи на Каляри и беше задържан или избутан от собствените си колеги. Възможен причинител: Професионалистът от Милан Томори, който се превръща във все по-голяма институция след преминаването си от Челси през лятото на 2021 г., очевидно е бил нападнат от тълпата. Следващите няколко дни ще покажат дали става дума за расистки обиди.