сряда, май 1, 2024
HomeFootballЛукаку и Зийех се разправиха с Челси в полуфинала за Купата на...

Лукаку и Зийех се разправиха с Челси в полуфинала за Купата на Англия

Футболен клуб Челси стигна до полуфиналите за Купата на Англия. Сините играха много достойно срещу фаворита Middlesbrough и не оставиха съмнения в нито един момент.

Ще получи ли следващата тежка категория разклатени колене? Това беше въпросът, който мнозина си задаваха, след като в предишните кръгове ФК Мидълзбро изхвърли Ман Юнайтед (8:7 и.д.) и Спърс (1:0 б.в.) от Купата на Англия.

Този път отборът на треньора Крис Уайлдър го очакваше действащият победител в Шампионската лига Челси Лондон. Сините, които от седмици са в подем и са спечелили пет поредни мача, направиха ротации в отбора си след достигането на четвъртфиналите в ШЛ. Томас Тухел например се отказа от Канте, Вернер и Хаверц (всички на пейката), а на Лукаку бе позволено да се пробва в предни позиции.

Пред изключителна публика на стадион „Ривърсайд“ домакините започнаха дръзко, но бързо бяха поставени на мястото им. Челси не направи кой знае какво за мача, но като насън направи два хода и ги завърши чрез Лукаку (15-и) и рожденика Зийех (29-и; 31-и) за сигурна преднина от 2:0. Междувременно Боро демонстрира уменията си от време на време, но защитата на „сините“ устоя и донесе преднината безопасно в съблекалнята.

Незначително събитие през второто полувреме – Вернер е блокиран

До края на часа Уайлдър направи общо четири промени, като до този момент домакините не бяха изстреляли нито един удар в полето на Менди. Дори и със свежи сили играта не се промени и продължи да се развива. Тухел вече беше започнал да дава почивка на играчите си, като наред с другите Вернер беше пуснат да играе в заключителната фаза.

Германският национал също имаше шанс, но ударът му беше блокиран (81-ва минута). През цялото второ полувреме нямаше нито една възможност, която да си заслужава да бъде спомената от двете страни, така че резултатът остана 2:0, което беше напълно нормално.

Въпреки трудните времена за клуба, сините продължават да плуват по пътя към успеха от чисто спортна гледна точка. Дори шампионската титла да е вече далечен спомен, тройката все още е теоретично възможна през този сезон. Сега предстои международна почивка, преди пчелите от ФК Брентфорд да посетят „Стамфорд Бридж“ на 2 април (16:00 ч.). Само четири дни по-късно „сините“ ще бъдат домакини на Реал Мадрид.